Dražba výtvarných děl vynesla 34 tisíc Kč, postaví za ně památník dárcům těl

Brno, 22. prosince 2021 - Dražba 49 obrazů od 38 výtvarníků z výtvarné soutěže da MEDici skončila 20. prosince o půlnoci a vynesla 34.300 korun. Výtěžek z historicky první benefiční online aukce výtvarných děl studentů a absolventů Lékařské fakulty MU půjde na Památník dárcům těl.

online drazba MUNI

„U některých obrazů se strhla bitva na poslední chvíli a příhozy jsme zaznamenali ještě minutu před půlnocí,“ upřesnila Jana Majerová z Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy Lékařské fakulty MU. Vybraná částka půjde na podporu vybudování Památníku dárcům těl. Ten vznikne na Ústředním hřbitově v Brně na počest těm, kteří se rozhodli věnovat své tělo na vědecké a výukové účely.

Díla byla od 14. října do 6. prosince vystavena v Univerzitním kampusu Bohunice. Tato vůbec první výtvarná výstava na půdě lékařské fakulty vznikla díky zájmu fakulty o mimoškolní aktivity svých studentů i absolventů. Ti často na sociálních sítích uveřejňují díla, jejichž prostřednictvím si upevňují vztah k medicíně obecně, ke svému studiu na lékařské fakultě, ale také relaxují.

Absolutní vítězkou soutěže se s obrazem nazvaným Srdce – Koreň života stala studentka Viktória Vysoká, která je nyní ve 3. ročníku studijního programu Zubní lékařství Lékařské fakulty MU. Z vítězných 13 prací nyní probíhá výroba nástěnného kalendáře pro příští rok.

Zdroj: MUNI


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...