Hvězdárna a VIDA! centrum otevřely, nabízejí program pro celé rodiny

Brno, 1. června 2021 - S rozvolňováním vládních protiepidemických opatření se mohou radovat také milovníci vědy. Své brány opět otevřela brněnská hvězdárna a zábavní vědecký park VIDA!. Obě instituce lákají návštěvníky na pestrý a zajímavý program.

vida science centrum brno

„Po dlouhých měsících se epidemická situace zlepšila tak, že mohou začít opětovně fungovat i oblíbené vědecko-populární instituce v Brně. Brněnská hvězdárna a planetárium uvedla na podzim loňského roku nový pořad Brno 360. Zanedlouho ale musela na základě vládních nařízení zavřít. Nyní se však fanoušci dočkali a mohou opět novinku v digitáriu vidět. Kromě toho probíhá každou středu, pátek a sobotu pozorování hvězd nebo promítání dětských pořadů. Každý si v programu najde to, co jej baví,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Na úterý 1. června připravuje hvězdárna speciální program k příležitosti Dne dětí. Na Kraví hoře bude k vidění terralóna, připraveny budou i speciální projekce v digitáriu. V případě nepříznivého počasí se může program změnit. Veškeré informace o představeních a možnosti rezervace vstupenek najdete na webu hvezdarna.cz.

Dalším oblíbeným místem zaměřeným na popularizaci vědy je zábavní park VIDA!. Ten láká návštěvníky na vylepšenou venkovní expozici. Přibyly tu vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny nebo vodotrysky. Nevšední zážitky slibují organizátoři i od výstavy s názvem (Ne)omezení, kterou VIDA! zahájila jen krátce před svým podzimním uzavřením. Další informace najdete na webu vida.cz.

„Rád bych poděkoval oběma institucím, které se na své otevření skvěle připravily. Pro návštěvníky jsou připravena stanoviště na dezinfekci rukou, samozřejmostí je i dezinfekce exponátů. Pokud se chcete do hvězdárny nebo VIDA! centra podívat, stačí předložit doklad o bezinfekčnosti a mít potřebnou ochranu úst a nosu,“ přiblížil 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Dle vládních nařízení je nastavena kapacita institucí na 50 %. Doporučujeme si tedy vstupenky pořídit s předstihem.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události