Šporcl vyráží na vánoční turné, zahájí ho v Brně

pavel sporclBrno, 22. listopadu 2018 – Houslista Pavel Šporcl vyráží na své tradiční vánoční turné. To začíná koncertem v brněnském Sono centru již 27. listopadu a končí v legendárním Velkém sále pražské Lucerny 19. prosince. Společně se svými atraktivními hosty, sopranistkou Janou Šrejmou Kačírkovou, sólistkou Národního divadla a dvojnásobnou držitelkou ceny Thálie a harfistkou světového renomé a sólistkou České filharmonie Janou Bouškovou, provede skladby mistrů z období baroka a klasicismu a nebude chybět ani výběr z vánočního alba Pavla ŠporclaChristmas on The Blue Violin. Speciálním hostem tohoto koncertu bude zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová.

V první polovině svátečně laděného koncertu zazní oblíbené barokní skladby a koncerty pro housle, smyčce a basso continuo Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händela, Johanna Pachelbela, Jeana – Marie Leclaira a dalších. Barokní program zakončí Concertogrosso č. 8 g moll op. 6 „Vánoční“ Arcangela Corelliho.

Jiskřivou hudbu barokních mistrů v druhé polovině večera vystřídá program ryze vánoční, sestavený z překrásných vánočních melodií, písní a koled z celého světa, a to ve speciálních aranžích pro sólové housle a orchestr. „Každý z programů jednotlivých koncertů je nepatrně jiný, ale vždy připravovaný se záměrem potěšit posluchače všech generací, oslovit všechny, kteří mají rádi adventní čas a Vánoce.

A tak v programu nebude chybět oblíbená Tichá noc, německá koleda, která právě slaví své dvousté výročí, populární vánoční píseň Rolničky, Schubertovo duchovní Ave Maria, Pásli ovce Valaši ani hymna českých Vánoc Narodil se Kristus Pán. Mám rád tradice, a proto je součástí tištěných programů turné zpěvníček: tentokrát rozšířený o tradiční české vánoční koledy. Budu rád, budou-li si je Češi zpívat nejen na našich koncertech, ale i ve svých domovech,“ upřesňuje Pavel Šporcl.

Atraktivními hosty vánočně laděných večerů budou: sopranistka Jana Šrejma Kačírková, sólistka Národního divadla a dvojnásobná držitelka ceny Thálie a harfistka světového renomé a sólistka České filharmonie Jana Boušková. Na letošní sérii devíti koncertů turné Pavla Šporcla doprovodí komorní smyčcový ansámbl Praga Camerata po městech českých a Janáčkův komorní orchestr na Moravě. V královéhradeckém Kongresovém centru Aldis koncert ozdobí hlasy Českého chlapeckého sboru Bonipueri, v Olomouci dětský sbor Music BODO a v Plzni dětský sbor Jiřičky Plzeň.

Turné vyvrcholí koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny ve čtvrtek 19. prosince. Speciálním hostem tohoto koncertu bude zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová, sólisty doprovodí Karlovarský symfonický orchestr pod taktovkou Jana Kučery.

Jedinečný program turné naváže na první vánoční album Pavla Šporcla Christmas on the Blue Violin, které nahrál v roce 2017 s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií pro hudební vydavatelství Universal Music. Toto unikátní album získalo v loňském roce Platinovou desku za prodej a zařadilo se do žebříčku TOP 10 nejprodávanějších světových alb napříč žánry. Nyní vyšlo nově i v žádané vinylové verzi.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      2  3
  4  5  6  7  910
11121314151617
18192021222324
252627293031
Nejbližší akce
28.10. Permon Cup 2021..
13.11. Koláčkový košt spojený se zpíváním..