Cyklus BACHA NA MOZARTA! vstupuje do sedmého ročníku

Brno, 28. srpna 2018 – Hudební cyklus BACHA NA MOZARTA! začínal v roce 2012 s odvážnou ambicí – atraktivní formou přiblížit hudbu klasiků 17. a 18. století dnešnímu divákovi. Setrvale vysoká programová i interpretační úroveň a nadšené ovace v zaplněných sálech během následujících šesti ročníků jsou tím nejvýmluvnějším důkazem o úspěchu této mise.

bacha na mozarta

Zahajovacím koncertem 20. září cyklus BACHA NA MOZARTA! vstoupí do 7. ročníku a opět přinese proslulé tituly i novodobé premiéry, vedle známých jmen se představí mladí, perspektivní umělci. Vše za osobní přítomnosti mistrů Bacha a Mozarta, kteří pohotově glosují počiny svých kolegů komponistů.

Abonentní cyklus staré hudby BACHA NA MOZARTA! na prestižních místech v Brně už sedmým rokem realizuje špičkový evropský soubor Czech Ensemble Baroque pod vedením dirigenta Romana Válka. Letošní 7. sezóna začne 20. září koncertem Cavalieri: Svár duše s tělem a vyvrcholí 29. května závěrečným koncertem Richter Gala. Připraven je také tradiční vánoční koncert, tentokrát s první dámou českého klarinetu Ludmilou Peterkovou, nebo hudební oslava 340. výročí narození Antonia Vivaldiho Viva(t)ldi.

Mimořádný koncert mimo abonmá 16. ledna nabídne Händelovo oratorium Saul se sólistou Metropolitní opery New York Adamem Plachetkou, světovou kontratenorovou legendou Andreasem Schollem a dalšími špičkovými pěvci.

„Jsem šťasten, že autentické pojetí hudby 17. a 18. století již není záležitostí experimentů a nahodilých tvůrčích misí. Naše systematická práce dokazuje, že jde o svébytný a živoucí žánr, právoplatně zakotvený v moderní interpretační praxi. Těším se na nové objevitelské výpravy do minulosti a zejména na Händelovský rok, který oslavíme velkým oratoriem Saul. podotkl k aktuálnímu ročníku BACHA NA MOZARTA! Roman Válek.


Související články: