Divadlo Bolka Polívky zahájilo jubilejní 25. sezónu

Brno, 13. září 2017 - Divadlo Bolka Polívky letos vstupuje do své jubilejní 25. sezóny. Slavnostně ji zahájila 11. září vernisáž výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka, úvodním titulem nové sezóny se pak stane oblíbené představení Mínus dva. V nadcházející sezóně Divadlo Bolka Polívky plánuje dvě premiéry, řadu výstav i koncertů. Mezi stálé hosty se zařadí pražské Divadlo Na zábradlí, program obohatí také slovenské inscenace, které budou v Brně uvedeny poprvé. V říjnu se bude natáčet 55. Manéž Bolka Polívky.

divadlo bolka polivky 25 sezona

„Pokračujeme v nastaveném trendu z posledních sezón. Chceme i nadále rozšiřovat vlastní repertoár o autorské inscenace Bolka Polívky i další kusy z děl klasických i současných autorů. A samozřejmě do Brna zvát pozoruhodné inscenační počiny našich exkluzivních hostí jakou jsou Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a mnoho dalších. Čekají nás minimálně dvě premiéry, z toho jedna v koprodukci se Studiem Dva, happeningy, kabarety, koncerty. Mezi své stálé štace nás od této sezóny řadí ostravské Divadlo Petra Bezruče a slovenská ASTORKA Korzo.“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Během letních prázdnin potěšilo Divadlo Bolka Polívky deset tisíc návštěvníků na Letní scéně, která se letos poprvé konala na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea. V sídle divadla na Jakubském náměstí mezitím řemeslníci rekonstruovali elektroinstalaci ve foyer a v šatnách, kromě rozvodů nových kabelů vyměnili nebo doplnili rozvaděče, na 240 svítidel a více než 300 koncových prvků, jako jsou spínače nebo zásuvky. Celkové náklady na tyto opravy činily více než 4,3 milionu Kč.

Po opravách se Divadlo Bolka Polívky návštěvníkům znovu otevře v pondělí 11. září. Ve foyer divadla začne výstava olejů na plátně brněnského výtvarníka Pavla Bílka s názvem Portréty lidí a měst, kterou v 17:00 zahájí Bolek Polívka a gerontologická sekce Divadla X a Vojtěch Fatka Ltd. Prvním představením nové sezóny bude od 19:00 inscenace Mínus dva, která v roce 2008 vznikla ve spolupráci s Divadlem Štúdio L+S. V hlavních rolích excelují Bolek Polívka a Milan Lasica, dále hrají Petr Šimun a Sara Venclovská.

Premiéry v sezóně 2017/2018
První premiérou v Divadle Bolka Polívky se stane 4. listopadu Věra – koprodukční inscenace s pražským divadlem Studio DVA (pražská premiéra je naplánována na 12. října). Autorem je Petr Zelenka, režie se ujala Alice Nellis. V ironické komedii, která je sondou do zábavního průmyslu a vypráví příběh o výsluní a pádu ambiciózních jedinců, hrají Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jana Stryková, Kryštof Hádek / Petr Stach, Roman Zach / Martin Pechlát, Martin Kubačák, Sabina Remundová a Marika Šoposká.

Po Novém roce obohatí repertoár inscenace Silou a letem, která bude mít premiéru 26. ledna 2018. Divadelní projekt dvou klaunů, Michala Chovance a Ondřeje Klíče, vzešel z jejich tříleté intenzivní spolupráce při krátkých skečích a bude jejich prvním celovečerním klaunským představením.

Hosté Divadla Bolka Polívky
Exkluzivním hostem Divadla Bolka Polívky se stane 12. září australské komediální duo The Umbilical Brothers. K souborům, které pravidelně hostují na prknech Divadla Bolka Polívky, se připojí pražské Divadlo Na zábradlí. V brněnské premiéře uvede inscenace Krásné psací stroje a AnderSen. Druhým nováčkem mezi hostujícími soubory je bratislavské Divadlo ASTORKA Korzo 90‘, jež jako první ze svého repertoáru v Brně představí Sen noci svatojánské. Do třetice obohatí program ostravské Divadlo Petra Bezruče, které přiveze Petrolejové lampy, Spalovače mrtvol a Audienci.

55. Manéž Bolka Polívky
Legendární, tentokrát už pětapadesátá Manéž Bolka Polívky se bude natáčet v pátek 20. a v sobotu 21. října již tradičně ve Sportovní hale Vodova v Brně. Potvrzení hosté jsou Hana Holišová, Patrik Hartl, Xindl X, Hynek Čermák, Michal Pírek a Samuel Sadecký. Slavný pořad, který vznikl pro Českou televizi v roce 1987, bude jako vždy plný humorných scének, skečů, dobré nálady a výrazných osobností.

Výstavy a koncerty
Divadelní představení doplní v nové sezóně také výstavy (kalendář Proměny 2018, výtvarníci Miroslava Oberreiterová, Pepča Stejskal a další) a koncerty. Co se týká hudebního programu, příznivci Divadla Bolka Polívky se mohou těšit na koncert Jiřího Stivína k jeho 75. narozeninám, šansonierku Szidi Tobias, na Classic Cimbal, Javory či sólový koncert Jana Budaře, který v Brně zakončí své turné Seznamme se.


Související články: