Brněnské Muzeum romské kultury oslaví v Semilassu desáté výročí založení

desate narozeniny muzeum romske kulturyBrno, 26. listopadu – Muzeum romské kultury, jediná instituce svého druhu v Evropě, slaví významné jubileum – dekádu existence jako státní instituce. Již tuto sobotu 28. listopadu si ho připomene Plesem desetiletí v brněnském KC Semilasso.

„Pro romskou komunitu je to velká událost, těšíme se, že ji s námi přijdou oslavit všichni bez rozdílu etnika, tedy i lidé z majoritní společnosti, atmosféra bude jedinečná,“ zve ředitelka muzea Jana Horváthová.

Hvězdou večera bude brněnská rodačka Monika Bagárová se svou R&B kapelou, která koncertuje i ve Spojených státech nebo Číně. Návštěvníci se mohou těšit i na horké čardášové rytmy a romskou muziku v podání Zdeněk Lázok Bandu a řadu překvapení.

„Letos si připomínáme deset let své existence jako státní instituce. Myslíme si, že tato dekáda byla velmi úspěšná, vydobyli jsme si renomé v Evropě, kde jsme stále jediným muzeem dokumentujícím systematicky kulturu Romů. Zpřístupnili jsme stálou expozici představující celý Příběh Romů v lidských dějinách, krátkodobé výstavy – aktuálně hračky a sochy řezbáře Matěje Holuba - doplňují expozici detailními pohledy na kulturu. Těšíme se, že naši příznivci oslaví toto jubileum s námi právě na plese,“ říká ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová.

Ples desetiletí

  • 28. listopadu od 19:30h
  • KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno
  • Vystoupí Monika Bagárová, Zdeněk Lázok band a další
  • Předprodej vstupenek v síti Ticketportal a přímo na pokladně muzea

Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  81011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události