Letní shakespearovské slavnosti na Špilberku oslaví patnáctiny

Brno, 16. července 2014 - Divadelní fenomén Letní shakespearovské slavnosti vzdá letos už popatnácté hold vynikajícímu dramatikovi. Stejně jako v loňském roce se po nádvoří hradu Špilberk budou prohánět elfové a víly a krotit tvrdohlavé ženy na přelomu července a srpna.

Odehrají se představení, která jste už v minulých letech měli možnost zhlédnout, ale i zbrusu nově nastudovaná komedie. Nevšední zážitek pod širým nebem vám zaručí nejen autorův um, ale i skvělé herecké obsazení.

Když se Jiří Menzel pustil před pěti lety do režie Veselých paniček windsorských, předznamenal řadu beznadějně vyprodaných představení. Na komedii v čele s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou se můžete těšit i letos.

Jiří Menzel se k Shakespearovi vrací znovu a tentokrát s inscenací komedie Mnoho povyku pro nic. Jak to v jeho režii dopadne se zamilovanými Claudiem a Herou a jízlivými Benedickem a Beatricí, bude překvapením premiéry letošního ročníku.

letni shakespearovske slavnosti brno 2014 spilberk

Už čtvrtým rokem můžete být svědky Zkrocení zlé ženy v podání Tatiany Vilhelmové v alternaci s Janou Strykovou, v roli „krotitele“ se představí Roman Zach. Nebude chybět ani Vojta Dyk, David Novotný a další. V repertoáru slavností se samozřejmě objeví i nejúspěšnější loňská novinka Sen noci svatojánské s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem. Mezi všemi komediemi si své místo na brněnském jevišti najde i velké drama, napínavý příběh vévody z Glostru Richard III. v hlavní roli s uhrančivým Jiřím Langmajerem a krásnou Klárou Issovou.

Předprodej vstupenek na představení Letních shakespearovských slavností na nádvoří hradu Špilberk probíhá v centrálním předprodeji na Radnické 2 a v síti Colosseum. Podrobné informace o programu a vstupenkách naleznete na webových stránkách shakespearebrno.cz

Foto: M. Růžička, TICmB


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  910111213
141516181920
212324252627
282930    
Nejbližší akce
08.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
09.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..
Šalina 300x250