Letní shakespearovské slavnosti na Špilberku oslaví patnáctiny

Brno, 16. července 2014 - Divadelní fenomén Letní shakespearovské slavnosti vzdá letos už popatnácté hold vynikajícímu dramatikovi. Stejně jako v loňském roce se po nádvoří hradu Špilberk budou prohánět elfové a víly a krotit tvrdohlavé ženy na přelomu července a srpna.

letni shakespearovske slavnosti brno spilberk

Odehrají se představení, která jste už v minulých letech měli možnost zhlédnout, ale i zbrusu nově nastudovaná komedie. Nevšední zážitek pod širým nebem vám zaručí nejen autorův um, ale i skvělé herecké obsazení.

Když se Jiří Menzel pustil před pěti lety do režie Veselých paniček windsorských, předznamenal řadu beznadějně vyprodaných představení. Na komedii v čele s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou se můžete těšit i letos.

Jiří Menzel se k Shakespearovi vrací znovu a tentokrát s inscenací komedie Mnoho povyku pro nic. Jak to v jeho režii dopadne se zamilovanými Claudiem a Herou a jízlivými Benedickem a Beatricí, bude překvapením premiéry letošního ročníku.

letni shakespearovske slavnosti brno 2014 spilberk

Už čtvrtým rokem můžete být svědky Zkrocení zlé ženy v podání Tatiany Vilhelmové v alternaci s Janou Strykovou, v roli „krotitele“ se představí Roman Zach. Nebude chybět ani Vojta Dyk, David Novotný a další. V repertoáru slavností se samozřejmě objeví i nejúspěšnější loňská novinka Sen noci svatojánské s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem. Mezi všemi komediemi si své místo na brněnském jevišti najde i velké drama, napínavý příběh vévody z Glostru Richard III. v hlavní roli s uhrančivým Jiřím Langmajerem a krásnou Klárou Issovou.

Předprodej vstupenek na představení Letních shakespearovských slavností na nádvoří hradu Špilberk probíhá v centrálním předprodeji na Radnické 2 a v síti Colosseum. Podrobné informace o programu a vstupenkách naleznete na webových stránkách shakespearebrno.cz

Foto: M. Růžička, TICmB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události