Letní kino na Riviéře zve na českou klasiku i současné zahraniční filmy

Film-kamera-na-stativuBrno, 23. června 2014 – Na brněnské koupaliště Riviéra se po roce vrací letní kino. Od 27. června až do konce léta zde diváci každý večer uvidí jak zahraniční filmové hity, tak oblíbené české snímky.

Letní kino na Riviéře zahájí provoz v pátek 27. června projekcí snímku Velké nádhery Paola Sorrentina, který byl letos oceněn Oscarem za nejlepší cizojazyčný film. Dramaturgický plán letního kina je koncipován jako odpočinkový, s poměrem 50 % zahraničních titulů a 50 % z tvorby české kinematografie. V průběhu léta se návštěvníci mohou těšit na mnoho populárních zahraničních filmů - namátkou například remasterovaná verze Pulp Fiction: Historky z podsvětí, dvoudílná Nymfomanka Larse von Triera nebo citlivá indická romance Cizí oběd. Zkrátka nepřijdou ani příznivci domácí kinematografie, pro které jsme do programu zařadili jak oblíbené starší snímky (Kouř, Balada pro banditu, Kdo chce zabít Jessii?), tak i některé novější tituly (Rozkoš, Kandidát, Trabantem kolem světa).

„Oproti loňsku, kdy bylo letní kino umístěno na okraj areálu Riviéry, letos se přesouvá přímo do atraktivní bazénové části, hned vedle budovy s občerstvením. Kapacita této nové lokality činí 300 míst k sezení. Pro větší divácký komfort je ale možné si donést vlastní deku a posadit se na přilehlé travnaté plochy," přiblížila lokaci ředitelka TICmB, Petra Kačírková. I v letošním roce si diváci budou moci vychutnat perfektní obraz na nafukovacím exteriérovém plátně Airscreen.

Letos bude opět možnost využít odstavných parkovacích ploch u přilehlých bran brněnského Výstaviště, či nočních rozjezdů DPMB. Současně budou noční rozjezdové spoje posíleny aktuálně s ohledem na diváckou účast jednotlivých představení. A nabízí se i možnost navštívení letního kina formou příjemné pěší procházky nočním Brnem.

RWE Letní kino na Riviéře bude promítat každý den až do konce prázdnin, kromě případné nepřízně počasí. Představení budou v červnu a červenci začínat ve 21.30, v srpnu pak ve 21.00 hod. Aktuální vstupné na všechna jednotlivá představení je možné nalézt na www.kinonariviere.cz. Titulárním partnerem letního kina na brněnské Riviéře je opět společnost RWE.

(red)


Související články:
ZWsoft

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

Šalina 300x250