Písně času vánočního v podání BROLNu a jeho hostů

Brno, 12. prosince 2013 - Duchovní a lidová tradice oživí adventní čas v sobotu 14. prosince koncertem Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN), jeho sólistů a hostů v Brně. Adventní koncert Písně času vánočního se uskuteční v 19.30 hodin v sále Milosrdných bratří na Vídeňské ulici v Brně.

houslistka-roman-fisa

Letošní program využije spojení staré hudby - půvabných pastorel pro komorní orchestr a dudy, duchovních písní s vánoční tématikou a valašského lidového vánočního repertoáru. Hostující valašská cimbálová muzika Soláň z Rožnova pod Radhoštěm, pod vedením Moniky Kovářové, patří k nejlepším interpretům bohaté vánoční tradice Valašska.

Brněnský rozhlasový orchestr pod vedením primáše a uměleckého vedoucího Františka Černého tak naváže na dlouholetou tradici adventních koncertů, které jsou navíc zaznamenávány pro přípravu rozhlasových pořadů. Ze stálých sólistů BROLNu se představí kromě zpívajícího primáše i Klára Obručová-Blažková, Ludmila Malhocká, Kamila Šošovičková a Václav Kovářík. Nejmladší talenty v oblasti zpěvu lidových písní zastoupí dvanáctiletý Daniel Bruštík ze Strání.

(red), ilustrační foto: Roman Fiša


Související články: