Město oživí piano na ulici, zahrát si na něj může každý

Brno, 10. září 2013 - Zkusit své hudební nadání a zahrát si na piano na veřejném prostoru mohou až do konce září také obyvatelé a návštěvníci Brna. Město se tak připojuje k Praze, kde mohou zájemci hrát na piano celkem na šesti veřejných místech. Klavír bude v Brně umístěn na nádvoří domu pánů z Kunštátu.

PIano 1

Projekt umístění klavírů na veřejných prostranstvích inicioval pražský kavárník Ondřej Kobza. Kolemjdoucí by podle jeho záměru měla hudba v ulicích inspirovat k využití veřejného prostoru a samozřejmě k potěšení smyslů. Možnost zahrát si na piano venku na ulici dával pravidelně několik let před svými podniky. Velký ohlas ho následně přivedl k myšlence rozšířit akci do ulic měst.

„Brno je město hravé, tvůrčí a muzikální, proto jsem přesvědčen, že piano na ulici tu najde mnoho nadšených příznivců a hudebních improvizátorů. Jako vhodný a zároveň bezpečný prostor pro tuto akci jsme nabídli prostranství nádvoří Domu pánů z Kunštátu, které se tak na sklonku léta dočká velmi zajímavého oživení,“ uvedl brněnský primátor Roman Onderka, který netradičnímu nápadu také poskytl záštitu.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události