Mikulov o víkendu spojí národy k jednomu stolu

Brno/Mikulov, 18. července 2013 - O víkendu 19.–21. července ožije Mikulov lidovými národními specialitami mnoha zemí Evropy i Asie, moravským i rakouským vínem a mnohojazyčnými vystoupeními muzikantů. Čtrnáctý ročník festivalu Národy Podyjí nabídne pestrou rozmanitost, a to nově již od pátku, na Náměstí začne program již v 17 hodin.

Mikulov-zamekKB-250

V pátek se představí místní kapely a nebudou chybět ani některé gurmánské speciality. Zároveň bude probíhat program v galerii U ní na Brněnské ulici a v galerii Konvent, kde proběhne mimo jiné vernisáž výstavy fotografií Miroslava Jirsy „Poslední kočovný tábor romských koňských handlířů u Horních Počernic“, kterou hudebně doprovodí Mário Bihári.

Sobotní probram bude pestrý jak kulturně, tak kulinářsky. Hlavní  program na Náměstí začíná v deset hodin dopoledne a potrvá až do dvaadvacáté večerní. „Nebude chybět ani ochutnávka místních a rakouských vín, na závěr přijede zahrát mladá populární kapela Leora z rakouského příhraničí,“ prozradila produkční akce Sylva Chludilová.

V sobotu se na Náměstí představí také Ruské kulturní a osvětové centrum, které má na letošní rok připraven speciální program, zahrají skupiny Japka, Rosen Trio, Manouche, Ziriab, Tři lotři, Lednický ranč, Mário Bihári s kapelou Bachtale Apsa.

Nedělní Permanent Breakfast bude nově  probíhat v galerii U ní na ulici Brněnská a podle zájmu se může protáhnout až do odpoledních hodin. „Snídat začneme v deset hodin a opět se zde představí místní kapely, ale i sóloví zpěváci či mikulovští recitátoři a básníci. Což má být novinkou nedělního pořadu, který se ponese v duchu siesty a rozjímání,“ dodala Sylva Chludilová.

A kdo se večer bude nudit, může zajít do zámecké zahrady, kde se od 20.30 hodin přestaví mikulovští ochotníci se svou nově nastudovanou hrou Klíče bratra Josefa a příjemnými melodiemi.

Mikulovský festival Národy Podyjí je jedinečným setkáním a obrovskou kuchyní pod širým nebem, kde lze na jednom místě pouze jedenkrát v roce ochutnat speciality z  téměř celé Evropy.

(red)


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně