Letní shakespearovské slavnosti obsadily Vaňkovku

Brno, 9. července 2013 - Zatímco na oficiální zahájení čtrnáctého ročníku Letních shakespearovských slavností si musíte ještě chvíli počkat, v obchodní galerii Vaňkovka si můžete dopřát malou ochutnávku již teď. Od čtvrtka 11. července zde začíná výstava mapující uplynulé ročníky oblíbeného brněnské divadelního festivalu, kterou v jejím závěru završí autogramiáda herců letošního ročníku.

letni-shakespearovske-slavnosti-brno-vankovka

Přijďte si prohlédnout výstavu velkoformátových fotografií a plakátů věnovanou kulturnímu fenoménu posledních čtrnácti let. Kromě momentů z předchozích třinácti brněnských ročníků zachycených fotografy Michalem Růžičkou a Pavlem Márou si budete moci prohlédnout také originální kostýmy z her Král Lear, Komedie omylů, Jindřich IV., Večer tříkrálový a Romeo a Julie.

“Brno jistě patří mezi nejkulturnější města České republiky a jsem proto velmi rád, že i zde si lidé našli cestu ke klasickým hrám Williama Shakespeara. Výstava vzdává hold všem lidem, kteří stojí v pozadí Letních shakespearovských slavností a každoročně se podílejí na jejím bezproblémovém průběhu,” uvedl Roman Valla, ředitel komunikační agentury Ogilvy&Mather Morava, jednoho z pořadatelů LSS v Brně.

Na místě budou k dispozici rovněž detailní informace o jednotlivých představeních letošní sezóny i samotných Letních shakespearovských slavnostech. Výstavu můžete v galerii Vaňkovka zhlédnout od 11. do 25. července 2013.

Autogramiáda herců z představení Zkrocení zlé ženy proběhne v obchodní galerii Vaňkovka 24. července 2013 od 11 hodin.

Vstupenky na všechna představení letošního ročníku Letních shakespearovských slavností jsou stále k dispozici v tradičních prodejních kanálech - Ticketportal a TIC města Brna.

Letní shakespearovské slavnosti

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší shakespearovskou divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě. Vznik festivalu inicioval prezident Václav Havel. Ten začátkem 90. let otevřel Pražský hrad umělcům, aby zde přilákali veřejnost. První shakespearovské představení tu proběhlo už v roce 1990 a od roku 1998 se tu slavnosti pořádají pravidelně. V letech 1999 a 2000 udělil Václav Havel festivalu svoji osobní záštitu. Za dobu své existence se divadelní festival etabloval na událost, kterou si kulturní veřejnost nenechá ujít. Vděčí tomu nejen výběrem zajímavých inscenací, kvalitní dramaturgií a hereckým obsazením, ale také kouzelným historickým prostorům, kde se tento divadelní festival odehrává. V Brně se Letní shakespearovské slavnosti již tradičně konají na nádvoří hradu Špilberk.

Letos se opět můžete těšit na řadu známých tváří, mezi které patří například Jiří Langmajer, Roman Zach, Vojta Dyk, Klára Issová nebo Lukáš Vaculík. Letní shakespearovské slavnosti letos představí dvě premiéry - crazy komedii Sen noci svatojánské, kde se v hlavních rolích představí David Prachař a Vanda Hybnerová, a také Večer trojkráĺový v režii Enikő Eszényi, významné maďarské režisérky a ředitelky divadla Vígszinház v Budapešti. Na Špilberku nebudou chybět ani úspěšné hry z předešlých ročníků - Richard III., Zkrocení zlé ženy, Dvaja páni z Verony a Veselé paničky windsorské v hlavní roli s nestárnoucí Simonou Stašovou a nezapomenutelným Bolkem Polívkou. Letní shakespearovské slavnosti v Brně proběhnou od 18. července do 6. srpna 2013.

(red)Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události