Slavnosti města Mikulova nabídnou o víkendu bohatý kulturní program

Mikulov, 23. května 2013 - Na Slavnostech města Mikulova 24. až 26. května vystoupí legendární MIG 21, INE KAFE nebo královna nejmladšího publika Ewa Farna. Fandit můžete při Mikulovské cihle nebo Mistrovství ČR v natažení vína koštýřem a setkat se s populárními herci a zpěváky, kteří jsou patrony či hosty akcí. Město také přiblíží svou minulost programem, v němž se objeví Římané, Židé, mikulovští šlechtici i vojáci z doby napoleonské.

publikum-koncert-krystof-turek

Komponovaný program Májový víkend s Muzejní nocí připravilo i Regionální muzeum v Mikulově, jeho součástí je noční prohlídka a bohatý program v celých prostorách historického zámku.

V sobotu v jedenáct dopoledne startuje na Náměstí soutěž Mikulovská cihla. Účastníci se budou snažit donést co nejdále cihlu po trase z Náměstí přes zámeckou zahradu k zámku a vítěz získá padesátilitrový sud kvalitního bílého vína.

Hotel Zámeček pod záštitou prezidenta Miloše Zemana pořádá Mikulovské vinné trhy, které nabídnou stovky vzorků vín od vinařů z celého Břeclavska a Znojemska. Součástí programu je i Mistrovství ČR v natažení koštýřem vína ze sudu na čas a velkou atrakcí bude nepochybně vinná kašna. Patronkou akce je opět Naďa Konvalinková, která bude celé dění moderovat s lidovým zpěvákem Jožkou Šmukařem. Dalšími známými jmény mezi hosty budou i Roman Vojtek a Šárka Marková. V sobotu odpoledne se koná jeden z prvních open air koncertů sezóny v amfiteátru, těšit se můžou příznivci Ewy Farne, INE KAFE a fanoušci MIG 21, z místních kapel se objeví Chameleon Groove.

„Rádi bychom do městských slavností zapojili i nejmladší generaci a dáváme prostor soutěžím i vystoupením. Školáci a studenti budou soutěžit i ve vědomostní soutěži Co víš o Napoleonovi a jeho době a vystoupí děti ze škol a školek,“ přiblížila koncepci akce Marcela Koňáková, ředitelka pořádající společnosti Mikulovská rozvojová. „Na nejmenší hosty čeká soutěžní sobotní dopoledne v zámecké zahradě, které pro děti připravil Dům dětí a mládeže“, doplnila své pozvání.  

Kraj kolem Pálavy má stále velmi silnou folkloristickou tradici, proto se i na této akci představí místní národopisné soubory a dětské cimbálové muziky. Originální pojetí tohoto žánru nabídne cross-žánrová kapela Cimballica, od níž zazní například Nabucco na cimbál nebo Metallica na housle.

V předprodeji je možné koupit vstupenku na koncerty v amfiteátru za 200 Kč v Turistickém informačním centru. Na místě je pak cena 250 Kč

Lenka Křivánková, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně