19. ročník festivalu Bojnour Brno potrvá až do konce dubna

Brno, 4. dubna 2013 - Příchod jara je pro brněnské milovníky kultury každoročně spojen s festivalem Bonjour Brno. Letos oslavíme již podevatenácté tento tradiční svátek francouzské kultury. Po dobu jednoho měsíce, od 3. do 27. dubna, se budeme scházet při rozmanitých tradičních i současných akcích, jako jsou přednášky, debaty, filmové projekce, divadelní a taneční představení, výstavy, gastronomické večery či oblíbený turnaj v pétanque.

francouzska-vlajka

Na Francouzské alianci bude k vidění výstava pod názvem Hledání Malého prince. Jedná se o přehlídku výtvarných prací studentů Gymnázia T. G. Masaryka ze Zastávky u Brna, jejímž ústředním hrdinou je známá literární postavička Malého prince, kterou Antoine de Saint-Exupéry vytvořil před 70 lety. Výstavu bude možno zhlédnout do 27. dubna.

Po úspěchu z minulého ročníku se první dubnový víkend uskuteční v prostorách klubu Fléda jarmark pod názvem Koloniál, který představí originální módu a doplňky nejrůznějších výrobců. Na své si přijdou i příznivci francouzské a středomořské kuchyně a kdo bude chtít, může si třeba nechat zaplést afro copánky. Francouzskou atmosféru dokreslí rozverný zvuk flašinetu manželů Noubelových. Na to všechno se můžete těšit 6. a 7. dubna od 10 do 18 hodin. V sobotu od osmé hodiny odstartuje doprovodný DJs program ve francouzském stylu (vstupné 50 Kč).

Organizátorem festivalu Bonjour Brno je Alliance Française Brno. Hlavním cílem této české neziskové organizace je šíření francouzské kultury a jazyka v Brně a na jižní Moravě.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události