19. ročník festivalu Bojnour Brno potrvá až do konce dubna

Brno, 4. dubna 2013 - Příchod jara je pro brněnské milovníky kultury každoročně spojen s festivalem Bonjour Brno. Letos oslavíme již podevatenácté tento tradiční svátek francouzské kultury. Po dobu jednoho měsíce, od 3. do 27. dubna, se budeme scházet při rozmanitých tradičních i současných akcích, jako jsou přednášky, debaty, filmové projekce, divadelní a taneční představení, výstavy, gastronomické večery či oblíbený turnaj v pétanque.

francouzska-vlajka

Na Francouzské alianci bude k vidění výstava pod názvem Hledání Malého prince. Jedná se o přehlídku výtvarných prací studentů Gymnázia T. G. Masaryka ze Zastávky u Brna, jejímž ústředním hrdinou je známá literární postavička Malého prince, kterou Antoine de Saint-Exupéry vytvořil před 70 lety. Výstavu bude možno zhlédnout do 27. dubna.

Po úspěchu z minulého ročníku se první dubnový víkend uskuteční v prostorách klubu Fléda jarmark pod názvem Koloniál, který představí originální módu a doplňky nejrůznějších výrobců. Na své si přijdou i příznivci francouzské a středomořské kuchyně a kdo bude chtít, může si třeba nechat zaplést afro copánky. Francouzskou atmosféru dokreslí rozverný zvuk flašinetu manželů Noubelových. Na to všechno se můžete těšit 6. a 7. dubna od 10 do 18 hodin. V sobotu od osmé hodiny odstartuje doprovodný DJs program ve francouzském stylu (vstupné 50 Kč).

Organizátorem festivalu Bonjour Brno je Alliance Française Brno. Hlavním cílem této české neziskové organizace je šíření francouzské kultury a jazyka v Brně a na jižní Moravě.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události