To nejlepší ze současného tance představí festival KoresponDance

Praha/Brno, 26. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Mezinárodní festival současného tance KoresponDance, zaměřený na tvorbu předních zahraničních i domácích tanečníků a choreografů, se koná od úterý 27. listopadu do 4. prosince v Praze a Brně. Tématem je vliv historických kořenů na současnou taneční tvorbu, informovala v pondělí PR manažerka Silvie Marková.

tanec

"Baroko představuje z kulturního hlediska nesmírně bohaté období českých zemí a my jsme tento umělecký a intelektuální rozkvět chtěli použít k porozumění současnosti. V období postmoderny si zase umělci pokládali stěžejní otázky týkající se současného umění – co je to vůbec představení, kde je hranice mezi uměním a každodenní činností? A tyto otázky jsou stále aktuální," vysvětlila ředitelka festivalu Marie Kinsky.

Taneční přehlídka nabídne například site-specific projekt john & jane americké choreografky, tanečnice a pedagožky Marthy Moore či tři etudy o odloučení s názvem Lointain – Luisance – Lacis francouzského choreografa Albana Richarda. Barokní tanec představí prostřednictvím svého nového duetu s názvem A měsíc ještě sní… jedna z jeho nejvýznamnějších současných představitelek Béatrice Massin.

Domácí scénu na festivalu zastoupí Andrea Miltnerová se svými minimalistickými sóly Fractured, La Folia a Tanec magnetické balerínky. Choreografka a tanečnice Bára Látalová zase divákům nabídne novou verzi svého přestavení Margaretha vypravuje, za které získala nominaci na cenu Tanečnice roku 2011.

Festival však nejsou jen taneční představení, ale i dílny, přednášky a odborné konference či projekce filmu o americké průkopnici současného tance Anně Halprin. KoresponDance se bude konat na pražských scénách Divadla Archa a Alfred ve dvoře a 4. prosince vyvrcholí v brněnské Wannieck Gallery.

Více informací na www.korespondance.eu.

Tereza Veselá

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události