To nejlepší ze současného tance představí festival KoresponDance

Praha/Brno, 26. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Mezinárodní festival současného tance KoresponDance, zaměřený na tvorbu předních zahraničních i domácích tanečníků a choreografů, se koná od úterý 27. listopadu do 4. prosince v Praze a Brně. Tématem je vliv historických kořenů na současnou taneční tvorbu, informovala v pondělí PR manažerka Silvie Marková.

tanec

"Baroko představuje z kulturního hlediska nesmírně bohaté období českých zemí a my jsme tento umělecký a intelektuální rozkvět chtěli použít k porozumění současnosti. V období postmoderny si zase umělci pokládali stěžejní otázky týkající se současného umění – co je to vůbec představení, kde je hranice mezi uměním a každodenní činností? A tyto otázky jsou stále aktuální," vysvětlila ředitelka festivalu Marie Kinsky.

Taneční přehlídka nabídne například site-specific projekt john & jane americké choreografky, tanečnice a pedagožky Marthy Moore či tři etudy o odloučení s názvem Lointain – Luisance – Lacis francouzského choreografa Albana Richarda. Barokní tanec představí prostřednictvím svého nového duetu s názvem A měsíc ještě sní… jedna z jeho nejvýznamnějších současných představitelek Béatrice Massin.

Domácí scénu na festivalu zastoupí Andrea Miltnerová se svými minimalistickými sóly Fractured, La Folia a Tanec magnetické balerínky. Choreografka a tanečnice Bára Látalová zase divákům nabídne novou verzi svého přestavení Margaretha vypravuje, za které získala nominaci na cenu Tanečnice roku 2011.

Festival však nejsou jen taneční představení, ale i dílny, přednášky a odborné konference či projekce filmu o americké průkopnici současného tance Anně Halprin. KoresponDance se bude konat na pražských scénách Divadla Archa a Alfred ve dvoře a 4. prosince vyvrcholí v brněnské Wannieck Gallery.

Více informací na www.korespondance.eu.

Tereza Veselá

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...