Nejlepší světoví kytaristé hrají v Brně

Brno, 2. srpna 2012 – V neděli 5. srpna odstartuje na hradu Špilberk 21. mezinárodní kytarový festival BRNO´12. Tento nejvýznamnější festival svého druhu v České republice již tradičně přinese to nejkvalitnější ze světa kytary. Do 10. srpna na něm předvedou své umění nejlepší domácí a zahraniční umělci, například mistr flamenca Oscar Herrero, vítěz řady soutěží Daniel Olmos nebo držitelé cen Grammy Scott Tennant a Andrew York. Součástí festivalu bude i výuka hry na kytaru, přednášky a soutěže.

oscar_herrero_2_tic

Festival zahájí atraktivní „Noc flamenca" na hradě Špilberk, v níž vystoupí jeden z nejrespektovanějších kytaristů flamenca Oscar Herrero – vítěz dvou nejprestižnějších soutěží flamenca a skupina flamenca z Andaluzie. Vzhledem k tomu, že se v případě nepřízně počasí Noc flamenca přesouvá ze Špilberku do sálu Stadionu na Kounicově ulici 20/22, je v předprodeji pouze přibližně 700 vstupenek (tj. 2/3 z celkové kapacity hlediště Špilberku), neboť kapacita sálu je nižší. V případě příznivého počasí a konání akce na Špilberku bude na večerní pokladně přímo na Špilberku od 17 hodin v prodeji dalších přibližně 300 vstupenek. Pokud je již tedy v předprodeji vyprodáno, mohou zájemci vstupenky s vysokou pravděpodobností zakoupit těsně před koncertem. V případě přesunutí koncertu do sálu Stadionu se začátek koncertu uskuteční ve 20.30 hodin.

Další program potom bude hostit Nová radnice v Brně. Tam se představí věhlasní kytaristé, jako jsou například fenomenální američtí kytaristé a nositelé cen grammy Scott Tennant a Andrew York, Italové Massimo delle cese a Simone Iannarelli, mladý mexický talent Daniel Olmos a přední český kytarista Vladislav Bláha, který se před pár dny vrátil ze svého již sedmého mexického turné a ještě pár dnů před festivalem v Brně absolvuje koncerty na festivalech v Maďarsku, v SR, v Rakousku a v jižní Itálii.

V kytarové soutěži Guitartalent´12 budou soutěžit mladí kytaristé o koncertní kytaru od nejvýznamnějšího japonského mistra Masaki Sakuraie, který přiletí z Tokya osobně cenu předat. Připraveny jsou i další hodnotné ceny. K festivalu patří i výuka hry na kytaru v kurzech pod vedením předních kytaristů klasické hry i flamenca.

Vstupenky na koncerty jsou v předprodeji TIC na Běhounské ulici. Uměleckým garantem festivalu je kytarista Vladislav Bláha, docent JAMU v Brně. Festival pořádají Česká kytarová společnost a TIC. Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu www.guitarcz.com.

Koncertní program festivalu

5. 8. 20:00, Oscar Herrero&Grupo – Flamenco de Andalucia; hrad Špilberk

6. 8. 20.00, Daniel Olmos, Mexiko; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

7. 8. 20:00, Simone Iannarelli, Itálie; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

21:00, Vladislav Bláha, ČR

8. 8. 20:00, Massimo Delle Cese, Itálie; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

9. 8. 20:00, Scott Tennant, USA; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

10. 8. 16:00, koncert účastníků & Kytarového orchestru Festivalu, dirigent: Vladimír Novotný; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

10. 8. 20:00, Andrew York, USA; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

ilustrační foto: Oscar Herrero, TIC Brno


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události