Nejlepší světoví kytaristé hrají v Brně

Brno, 2. srpna 2012 – V neděli 5. srpna odstartuje na hradu Špilberk 21. mezinárodní kytarový festival BRNO´12. Tento nejvýznamnější festival svého druhu v České republice již tradičně přinese to nejkvalitnější ze světa kytary. Do 10. srpna na něm předvedou své umění nejlepší domácí a zahraniční umělci, například mistr flamenca Oscar Herrero, vítěz řady soutěží Daniel Olmos nebo držitelé cen Grammy Scott Tennant a Andrew York. Součástí festivalu bude i výuka hry na kytaru, přednášky a soutěže.

oscar_herrero_2_tic

Festival zahájí atraktivní „Noc flamenca" na hradě Špilberk, v níž vystoupí jeden z nejrespektovanějších kytaristů flamenca Oscar Herrero – vítěz dvou nejprestižnějších soutěží flamenca a skupina flamenca z Andaluzie. Vzhledem k tomu, že se v případě nepřízně počasí Noc flamenca přesouvá ze Špilberku do sálu Stadionu na Kounicově ulici 20/22, je v předprodeji pouze přibližně 700 vstupenek (tj. 2/3 z celkové kapacity hlediště Špilberku), neboť kapacita sálu je nižší. V případě příznivého počasí a konání akce na Špilberku bude na večerní pokladně přímo na Špilberku od 17 hodin v prodeji dalších přibližně 300 vstupenek. Pokud je již tedy v předprodeji vyprodáno, mohou zájemci vstupenky s vysokou pravděpodobností zakoupit těsně před koncertem. V případě přesunutí koncertu do sálu Stadionu se začátek koncertu uskuteční ve 20.30 hodin.

Další program potom bude hostit Nová radnice v Brně. Tam se představí věhlasní kytaristé, jako jsou například fenomenální američtí kytaristé a nositelé cen grammy Scott Tennant a Andrew York, Italové Massimo delle cese a Simone Iannarelli, mladý mexický talent Daniel Olmos a přední český kytarista Vladislav Bláha, který se před pár dny vrátil ze svého již sedmého mexického turné a ještě pár dnů před festivalem v Brně absolvuje koncerty na festivalech v Maďarsku, v SR, v Rakousku a v jižní Itálii.

V kytarové soutěži Guitartalent´12 budou soutěžit mladí kytaristé o koncertní kytaru od nejvýznamnějšího japonského mistra Masaki Sakuraie, který přiletí z Tokya osobně cenu předat. Připraveny jsou i další hodnotné ceny. K festivalu patří i výuka hry na kytaru v kurzech pod vedením předních kytaristů klasické hry i flamenca.

Vstupenky na koncerty jsou v předprodeji TIC na Běhounské ulici. Uměleckým garantem festivalu je kytarista Vladislav Bláha, docent JAMU v Brně. Festival pořádají Česká kytarová společnost a TIC. Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu www.guitarcz.com.

Koncertní program festivalu

5. 8. 20:00, Oscar Herrero&Grupo – Flamenco de Andalucia; hrad Špilberk

6. 8. 20.00, Daniel Olmos, Mexiko; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

7. 8. 20:00, Simone Iannarelli, Itálie; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

21:00, Vladislav Bláha, ČR

8. 8. 20:00, Massimo Delle Cese, Itálie; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

9. 8. 20:00, Scott Tennant, USA; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

10. 8. 16:00, koncert účastníků & Kytarového orchestru Festivalu, dirigent: Vladimír Novotný; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

10. 8. 20:00, Andrew York, USA; Nová radnice, Dominikánské nám. 1, Brno

ilustrační foto: Oscar Herrero, TIC Brno


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události