Výstava Po stopách Járy Cimrmana zve k posezení do Hospody na Mýtince

Brno, 19. června 2012 – V rámci výstavy Po stopách Járy Cimrmana byla pod lípami na zahradě kulturního centra Semilasso otevřena i legendární Hospoda na Mýtince. Návštěvníci výstavy, která připomíná 45. výročí založení Divadla Járy Cimrmana, mohou posedět ve společnosti spícího inspektora Trachty, shlédnout historický výčep a občerstvit se Cimrmanovým oblíbeným plzeňským ležákem. To vše v identickém prostředí kulis ze stejnojmenné divadelní hry. Výstava mapuje život a dílo nejen samotného Cirmamana, ale i jeho tvůrců a lidé ji mohou navštívit až do 15. září.

cimrman_vystava

Na výstavě vedle Hospody na Mýtince nechybí filmové projekce, divadelní scény, kostýmy, světnička Járy Cimrmana, jeho školní kabinet, bohatý fotografický materiál a další artefakty. Speciální expozice je věnována Ladislavu Smoljakovi.

Jedním z partnerů brněnské výstavy je Plzeňský Prazdroj, který dlouhodobě podporuje Divadlo Járy Cimrmana na Žižkově. Plzeňské pivo bylo v dobách Járy Cimrmana, tedy na přelomu 19. a 20. století, již velmi oblíbené a čepovalo se téměř všude, kde se Jára Cimrman vyskytoval. Pivo si oblíbil natolik, že po jistou dobu s plzeňským pivovarem spolupracoval, což dokazují i některé výstavní exponáty.

cimrma_vystava_pruh
Divadelníky na zájezdních představeních dokonce provází speciální mobilní výčep, jehož prototyp vynalezl v roce 1903 samotný Cimrman „Vážíme si dlouhodobého partnerství s Divadlem Járy Cimrmana. Máme mnoho společného, ale to hlavní je, že se plzeňské pivo i Jára Cimrman stali národními symboly a přináší radost a chvíle pohody statisícům Čechů. Výstava v Brně toho bude jistě dalším důkazem," říká Vladimír Jurina, manažer značky Plzeňský Prazdroj. „Hlavně si nenechte ujít posezení u dobrého piva s inspektorem Trachtou v Hospodě na Mýtince," láká na výstavu Jurina.

foto: archiv pořadatelů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události