Fanoušci Michaela Jacksona pozor! Do Brna zavítá show Forever King of Pop

Brno, 1. února 2012 – Fanoušci Michaela Jacksona si 25. června připomenou třetí výročí jeho smrti. Král popu podlehl v roce 2009 osudné dávce anestetik a jeho velkolepého návratu na světová pódia se tak příznivci již nedočkali. Nyní se jim však nabízí jedinečná možnost zažít atmosféru živého koncertního vystoupení Michaela Jacksona včetně všech jeho hitů na vlastní kůži. Unikátní vystoupení Forever King Of Pop - The Michael Jackson Show zavítá i do Brna a fanoušci si jej budou moci vychutnat 29. března v Hale Vodova.

jackson250

Pořadatelé velkolepé hudební a taneční show slibují fanouškům jedinečný zážitek vystoupení Michaela Jacksona. Atmosféra živých koncertů krále popu je v rámci Forever King of Pop show dotažena k dokonalosti. Živá, přes dvě hodiny trvající muzikálová show nabídne perfektního "živého Michaela Jacksona", další vystupující zpěváky, gospel choir, tanečníky a kaskadéry, živou doprovodnou skupinu, kostýmy, velkoplošnou videostěnu, kulisy a další doprovodné efekty. Zazní všechny hity Michaela Jacksona, včetně Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, ABC, I Want You Back, Black Or White, I Just Can´t Stop Loving You, Blood On The Dancefloor a dalších. Návštěvníci  se mohou těšit i na autentickou podiovou k hitům Thriller a Smooth Criminal. Přijďte oslavit  40. let kariéry krále popu. Na akci zve Jackson Family Foundation v čele s hlavou rodiny Josephem Jacksonem.

Michael Jackson se narodil 29. srpna 1958 v městě Gary ( Indiana – USA). Jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější v oblasti pop music. Album Thriller, za které dostal 7 cen Grammy, zůstává dodnes s výrazným rozdílem nejprodávanějším albem všech dob. Byl označován jako Král popu. Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců a svou hudební kariéru zahájil již jako chlapec. Počátkem 60. let se Michael přidal k sourozenecké skupině jeho starších bratrů. Brzy se stal nejmladším leaderem skupiny The Jackson 5. Skupina prorazila v roce 1969 a první LP vydala, když bylo Michaelovi 12 let. Souběžně s tím už tehdy odstartoval sólovou kariéru. Prvním jeho hitem byla balada Got to Be There (1972). Naposledy s bratry vystoupil v roce 1984. Spolupracoval s nejlepší světovým hudebním producentem Quincy Jonesem. V roce 1983 předvedl Jackson při výroční show společnosti Motown na živo svou první sólovou taneční sestavu včetně legendárního Moonwalk. Michael Jackson rád používal beatbox, jelikož jeho hlasové dispozice byly natolik pestré, že obsáhly nejen vokální linku, ale rovněž většinu hudebního doprovodu.

Jako jeden z mála umělců byl Jackson dvakrát přijat do rockenrolové síně slávy. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. V roce 2008 album Thriller přijala knihovna amerického Kongresu do svých sbírek pro jeho nezpochybnitelný kulturní význam. Michael Jackson je považován za krále popu („King of Pop“). Toto označení (které mu dala jeho dlouholetá přítelkyně Elizabeth Taylor, konkrétně „král popu, rocku a soulu“) je však pro Michaela Jacksona omezující, ve své tvorbě obsáhl mnohem více žánrů, například již zmíněný rock a soul, dále R&B, funk, new jack swing a také například prvky gospelu či rappu.

Zdroj: Ticketpro


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události