Janáčkova opera má být sedm měsíců zavřená. Zaměstnanci se bojí o svá místa

Brno, 11. října 2011 (MEDIAFAX) - Okolo 150 zaměstnanců Janáčkovy opery v Brně přišlo v úterý s transparenty na zasedání zastupitelstva, kde se ohradili proti plánovanému sedmiměsíčnímu zavření opery z důvodu rekonstrukce. Řekla to zaměstnankyně Národního divadla v Brně Hana Procházková. Důvodem pro uzavření Janáčkovy opery od května do prosince roku 2012 má být rekonstrukce. "Podle nás je to jen záminka a hlavním důvodem je plánované snížení provozních dotací u příspěvkových organizací o 20 procent," uvedla Procházková. Janáčkova opera má být sedm měsíců zavřená. Zaměstnanci se bojí o svá místa

divadlo_janackovo250

Ta tvrdí, že ředitel před dvěma týdny propustil 50 lidí a informoval o tom, že bude nejspíš odstávka provozu. "Od našeho ředitele jsme ale měli pouze mlhavé informace, a proto jsme se rozhodli zeptat přímo na zastupitelstvu," vysvětlila zástupkyně zaměstnanců, pro které by odstávka znamenala dočasnou ztrátu zaměstnání. "Není přece normální propustit lidi z práce a myslet si, že se to dá za sedm měsíců zase dohromady," zdůraznila Procházková.

Pracovníkům Janáčkovy opery vadí, že nemají zastání u ředitele. "Jiní ředitelé se za své lidi bijí, ale ten náš by nás propustil na ulici," dodala odborářka.

"Zaměstnanci přišli vyjádřit svůj názor, ale rekonstrukce je nutná. Avizovali jsme ji už dopředu," sdělil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára s tím, že operu nikdo nechce zrušit.

Lenka Horáková, foto: ndbrno.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...