Janáčkova opera má být sedm měsíců zavřená. Zaměstnanci se bojí o svá místa

Brno, 11. října 2011 (MEDIAFAX) - Okolo 150 zaměstnanců Janáčkovy opery v Brně přišlo v úterý s transparenty na zasedání zastupitelstva, kde se ohradili proti plánovanému sedmiměsíčnímu zavření opery z důvodu rekonstrukce. Řekla to zaměstnankyně Národního divadla v Brně Hana Procházková. Důvodem pro uzavření Janáčkovy opery od května do prosince roku 2012 má být rekonstrukce. "Podle nás je to jen záminka a hlavním důvodem je plánované snížení provozních dotací u příspěvkových organizací o 20 procent," uvedla Procházková. Janáčkova opera má být sedm měsíců zavřená. Zaměstnanci se bojí o svá místa

divadlo_janackovo250

Ta tvrdí, že ředitel před dvěma týdny propustil 50 lidí a informoval o tom, že bude nejspíš odstávka provozu. "Od našeho ředitele jsme ale měli pouze mlhavé informace, a proto jsme se rozhodli zeptat přímo na zastupitelstvu," vysvětlila zástupkyně zaměstnanců, pro které by odstávka znamenala dočasnou ztrátu zaměstnání. "Není přece normální propustit lidi z práce a myslet si, že se to dá za sedm měsíců zase dohromady," zdůraznila Procházková.

Pracovníkům Janáčkovy opery vadí, že nemají zastání u ředitele. "Jiní ředitelé se za své lidi bijí, ale ten náš by nás propustil na ulici," dodala odborářka.

"Zaměstnanci přišli vyjádřit svůj názor, ale rekonstrukce je nutná. Avizovali jsme ji už dopředu," sdělil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára s tím, že operu nikdo nechce zrušit.

Lenka Horáková, foto: ndbrno.cz

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události