Sólistka opery NDB Csilla Boross se představí pražskému publiku

Praha, 12. září 2011 (MEDIAFAX) - Maďarská operní pěvkyně a držitelka Ceny Thálie 2009 Csilla Boross se v představení Madama Butterfly představí 14. září v 19 hodin pražským divákům. Informoval o tom mluvčí Státní opery Praha (SOP) Jaromír Pavlík.

csilla_borros250

Csilla Boross vystudovala hru na klavír a posléze zpěv na Akademii hudby Ference Liszta. Zúčastnila se také několika mistrovských kurzů například u Ileany Cotrubasové, Waltera C. Moora, Istvána Gátiho, Ralfa Döringa nebo Anny Reynoldsové.

Operní pěvkyně svoji kariéru zahájila jako koloraturní sopranistka (melodická výzdoba především zpěvního hlasu), kdy nastudovala party Konstance (Únos ze serailu), Gildy (Rigoletto), Violetty (La traviata), Kleopatry (Julius Caesar) a další.

V současné době se věnuje spíše dramatickému oboru. Do jejího repertoáru patří například Donna Anna (Don Giovanni), Cio-Cio-San (Madama Butterfly), Taťána (Eugen Oněgin), Tosca, Venuše (Tannhäuser), Aida, Adriana Lecouvreur či Lady Macbeth. Z českého repertoáru jsou to potom Janáčkova Jenůfa (Její pastorkyňa) a Káťa Kabanová.

V letech 2002 – 2008 byla sólistkou Maďarské státní opery v Budapešti. Od sezony 2008/2009 je sólistkou opery Národního divadla v Brně. Mimo operní jeviště se věnuje i koncertní činnosti.

Katerina Vlasáková, foto: csillaborros.com

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...