Brněnští fanoušci mohou rozhodnout o podobě koncertu Daniela Landy

Praha, 7. července 2011 (MEDIAFAX) - Daniel Landa se rozhodl uspořádat soutěž, v rámci níž si mohou fanoušci sami sestavit playlist koncertu k nadcházejícímu turné Vozová hradba. Landa vystoupí v listopadu ve čtyřech českých a moravských městech, sdělila ve čtvrtek PR manažerka Petra Wagnerová.

Landa

Fanoušci se do soutěže mohou zapojit na oficiálních webových stránkách www.daniel-landa.cz a mohou tak přímo rozhodnout o tom, jak bude turné vypadat. Dvanáct výherců, jejichž playlisty budou vylosovány, se může těšit na zpěvník Daniela Landy s osobním věnováním.

"Naším cílem je umožnit fanouškům přímo se podílet na finální podobě turné. Prostřednictvím hlasování tak mohou zajistit, aby jejich oblíbená píseň na koncertech zazněla. Kromě toho jsou ve hře i zajímavé ceny," uvedl Daniel Landa.

Soutěž probíhá do 31. srpna a playlist čítá 25 skladeb. V rámci koncertní šňůry vystoupí Landa 3. listopadu v Ostravě, 9. listopadu v Brně, 12. listopadu v Pardubicích a 25. listopadu v Praze.

Zpěvák, skladatel, textař, příležitostný herec a automobilový závodník Daniel Landa se narodil v listopadu roku 1968 v Praze. V roce 1988 vystudoval pražskou konzervatoř v hudebně-dramatickém oboru a ve stejném roce založil společně s hercem Davidem Matáskem kapelu Orlík. V roce 1990 vydala kapela první studiovou nahrávku Oi!, která si získala velkou oblibu, zejména mezi hnutím skinheads. Druhým a posledním albem byla Demise, po kterém se kapela rozešla.

Poté se Daniel Landa začal věnovat sólové dráze, kterou zahájil deskou Valčík (1993). Na svém kontě má dále alba Chcíply dobrý víly (1995), Pozdrav z fronty (1997), Smrtihlav (1998), Konec (1999), Best of Landa (2000), 9 mm argumentů (2002), Neofolk (2004), Nigredo (2009) či Tacho (2010). Landa také vydal na CD a DVD záznamy svých koncertů Vltava Tour (2003) a Bouře (2005).

 

 

Katerina Vlasáková, foto: www.daniel-landa.cz

Související články: