Proslulé památky Indie v akvarelu na Staré radnici

Brno, 24. května 2011 – Již dnes mají návštěvníci brněnské Staré radnice možnost shlédnout výstavu desítek akvarelů indického výtvarníka Shri Kashinatha Dase s názvem Monuments of India. V jeho obrazech je barvitě zachycena nezaměnitelná atmosféra celosvětově známých indických monumentů, která je kombinací mysteriózního náboje s magickou romancí.

 

Tadz_Mahal

Výstava Monuments of India se uskuteční pod záštitou Indické ambasády v Praze a ve spolupráci s Indickou radou pro kulturní vztahy Nové Dillí.

Podle Indické ambasády je výstava prací Kashinatha Dase jedinečnou příležitostí, při které mohou čeští návštěvníci lépe poznat skutečnou tvář kulturního dědictví Indie, ať už je jím jeden ze sedmi divů světa, pomník Tádž Mahal, či řada dalších, méně známějších monumentů, které však stojí za to spatřit. Alespoň přenesené na výtvarné plátno.


Monuments_India

Výstava se uskuteční v přízemních prostorách Staré radnice - Radnická 10 - Brno, v termínu od 24. května do 2. června 2011, pondělí – pátek 9:00 – 17:00. Vstup je zdarma


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...