Šéfové galerií z Čech, Moravy a Rakouska objedou v noci brněnská muzea

Brno, 13. května 2011 (MEDIAFAX) - Těsně před zahájením sobotní Brněnské muzejní noci se v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně setkají ředitelé muzeí a galerií z Dolního Rakouska se svými protějšky z Jihomoravského kraje, Jihočeského kraje a Vysočiny. Informaci uvedl mluvčí krajského úřadu Jiří Klement.

antropos

"Šéfové galerií pak během noci společně objedou historickým autobusem například i brněnský hrad Špilberk, Technické muzeum v Brně nebo Mohylu míru v Praci," řekl Klement.

Setkání je součástí evropského projektu Porta culturae, který rozšiřuje kulturní nabídku na obou stranách hranice. Účastníci schůzky se chystají probrat možnosti propagace u svých partnerů, seznámí kolegy s aktuální nabídkou v partnerských institucích a pak spolu objedou pozoruhodnosti Brněnské muzejní noci, která začne v podvečer 14. května.

Na Dlouhé muzejní a galerijní noci přispívá Evropský fond pro regionální rozvoj částkou až 44 625 eur (asi jeden milion korun). Na projektu se podílí i Jihomoravský kraj částkou přibližně 130 tisíc korun, finančně jej podpořilo rovněž ministerstvo kultury.

 

JJiří Nováček, ilustrační foto: www.brnenskamuzejninoc.cz.

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...