Letošní Brněnská muzejní noc proběhne už tuto sobotu!

Brno, 9. května 2011 - Letošní Brněnská muzejní noc se koná už posedmé, tentokrát v sobotu 14. května. Již tradičně nabídne bezplatné prohlídky expozic po setmění, desítky atraktivních výstav, výtvarné dílny, přednášky, koncerty, divadelní představení, ochutnávky, ukázky řemesel, módní přehlídky a mnoho dalšího. Každý ročník přitom přináší něco nového a dokáže příjemně překvapit.

muzejni_noc01-250

Kromě bohatého programu hledají i letos pořadatelé způsob, jak zúročit potenciál Brněnské muzejní noci v průběhu celého roku, a proto se snaží získat od účastníků zpětnou vazbu a ohlasy.

Marek Pokorný, ředitel Moravské galerie v Brně, která je již potřetí oficiálním garantem této úspěšné akce, dodává: „Každý rok se během muzejní noci snažíme ukázat, že máme lidem co nabídnout nejenom jednou v roce, ale téměř každý den. Pravidelných návštěvníků výstavních institucí však bohužel příliš nepřibývá. Rádi bychom zjistili proč. Co můžeme udělat pro to, aby se na výstavy chodilo častěji? Čím muzea a galerie odrazují a čím by naopak mohly přilákat? Názor veřejnosti nás opravdu zajímá. Jsme přesvědčeni, že díky němu můžeme být lepší.“

muzejni_noc03-468Výtvarná dílna Brněnské muzejní noci

Svůj názor mohou účastníci muzejní noci vyjádřit buď pomocí ankety nebo přímo ve zpřístupněných budovách. Další možnost podělit se o své postřehy mají uživatelé facebooku na oficiální stránce Brněnské muzejní noci (www.facebook.com/brnenskamuzejninoc) a sdělit si své dojmy může veřejnost také díky Čeckovací muzejní noci v Brně. Tu na vyzvání Moravské galerie v Brně připravují pánové Martin Hassman a Marek Lutonský. Zapsat se, neboli „čeknout“, bude možné na všech více než třiceti místech s výstavami a kulturním programem. Pro ty, kteří ještě nikdy necheckovali a rádi by si to vyzkoušeli poprvé právě v sobotu 14. května, bude na stránce Čeckovací muzejní noci v Brně www.facebook.com/brnenskamuzejninoc podrobný návod, jak aplikace Foursquare a Gowallu používat. Díky nim se pak lidé například dozví, v jakém muzeu jsou právě teď jejich přátelé a co se jim tam líbí.

muzejni_noc04-468
K patnácti pořadatelům letošní Brněnské muzejní noci letos poprvé přibyl i jeden host — Národní divadlo Brno. Brněnská muzejní noc už dříve inspirovala vznik obdobných akcí (např. Noci kostelů), a je tedy možné, že i divadlo zúročí svoji letošní zkušenost tak, že uspořádá vlastní akci. Další novinku připravuje Národní památkový ústav, ÚOP v Brně, který se rozhodl kromě již tradiční Galerie Sklepení na náměstí Svobody zpřístupnit také Vilu Stiassni na ulici Hroznová v Pisárkách. Program Hvězdárny a planetária Brno bude možné zhlédnout pouze v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné a na hradě Špilberk, protože budova hvězdárny na Kraví hoře je z důvodů rekonstrukce zavřená. Naopak díky dokončení přestavby Moravského náměstí budou mít účastníci Brněnské muzejní noci opět možnost navštívit Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně.

muzejni_noc02-468Muzejní noc pravidelně doprovází také hudební vystoupení

Podrobný program Brněnské muzejní noci, informace o jejím organizačním zajištění, ale i novinky a aktuality z průběhu příprav najdete na www.brnenskamuzejninoc.cz. V týdnu před muzejní nocí získáte informace také na náměstí Svobody v informačním autobuse.

Brněnská muzejní noc se koná pod záštitou Romana Onderky, primátora statutárního města Brna, Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje, a Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského. Je součástí Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory Ministerstva kultury ČR. Uskutečňuje se za finanční podpory statutárního města Brna a významným způsobem se na ní podílí Dopravní podnik města Brna, který zajišťuje bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.

red


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...