Letošní Brněnská muzejní noc proběhne už tuto sobotu!

Brno, 9. května 2011 - Letošní Brněnská muzejní noc se koná už posedmé, tentokrát v sobotu 14. května. Již tradičně nabídne bezplatné prohlídky expozic po setmění, desítky atraktivních výstav, výtvarné dílny, přednášky, koncerty, divadelní představení, ochutnávky, ukázky řemesel, módní přehlídky a mnoho dalšího. Každý ročník přitom přináší něco nového a dokáže příjemně překvapit.

muzejni_noc01-250

Kromě bohatého programu hledají i letos pořadatelé způsob, jak zúročit potenciál Brněnské muzejní noci v průběhu celého roku, a proto se snaží získat od účastníků zpětnou vazbu a ohlasy.

Marek Pokorný, ředitel Moravské galerie v Brně, která je již potřetí oficiálním garantem této úspěšné akce, dodává: „Každý rok se během muzejní noci snažíme ukázat, že máme lidem co nabídnout nejenom jednou v roce, ale téměř každý den. Pravidelných návštěvníků výstavních institucí však bohužel příliš nepřibývá. Rádi bychom zjistili proč. Co můžeme udělat pro to, aby se na výstavy chodilo častěji? Čím muzea a galerie odrazují a čím by naopak mohly přilákat? Názor veřejnosti nás opravdu zajímá. Jsme přesvědčeni, že díky němu můžeme být lepší.“

muzejni_noc03-468Výtvarná dílna Brněnské muzejní noci

Svůj názor mohou účastníci muzejní noci vyjádřit buď pomocí ankety nebo přímo ve zpřístupněných budovách. Další možnost podělit se o své postřehy mají uživatelé facebooku na oficiální stránce Brněnské muzejní noci (www.facebook.com/brnenskamuzejninoc) a sdělit si své dojmy může veřejnost také díky Čeckovací muzejní noci v Brně. Tu na vyzvání Moravské galerie v Brně připravují pánové Martin Hassman a Marek Lutonský. Zapsat se, neboli „čeknout“, bude možné na všech více než třiceti místech s výstavami a kulturním programem. Pro ty, kteří ještě nikdy necheckovali a rádi by si to vyzkoušeli poprvé právě v sobotu 14. května, bude na stránce Čeckovací muzejní noci v Brně www.facebook.com/brnenskamuzejninoc podrobný návod, jak aplikace Foursquare a Gowallu používat. Díky nim se pak lidé například dozví, v jakém muzeu jsou právě teď jejich přátelé a co se jim tam líbí.

muzejni_noc04-468
K patnácti pořadatelům letošní Brněnské muzejní noci letos poprvé přibyl i jeden host — Národní divadlo Brno. Brněnská muzejní noc už dříve inspirovala vznik obdobných akcí (např. Noci kostelů), a je tedy možné, že i divadlo zúročí svoji letošní zkušenost tak, že uspořádá vlastní akci. Další novinku připravuje Národní památkový ústav, ÚOP v Brně, který se rozhodl kromě již tradiční Galerie Sklepení na náměstí Svobody zpřístupnit také Vilu Stiassni na ulici Hroznová v Pisárkách. Program Hvězdárny a planetária Brno bude možné zhlédnout pouze v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné a na hradě Špilberk, protože budova hvězdárny na Kraví hoře je z důvodů rekonstrukce zavřená. Naopak díky dokončení přestavby Moravského náměstí budou mít účastníci Brněnské muzejní noci opět možnost navštívit Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně.

muzejni_noc02-468Muzejní noc pravidelně doprovází také hudební vystoupení

Podrobný program Brněnské muzejní noci, informace o jejím organizačním zajištění, ale i novinky a aktuality z průběhu příprav najdete na www.brnenskamuzejninoc.cz. V týdnu před muzejní nocí získáte informace také na náměstí Svobody v informačním autobuse.

Brněnská muzejní noc se koná pod záštitou Romana Onderky, primátora statutárního města Brna, Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje, a Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského. Je součástí Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory Ministerstva kultury ČR. Uskutečňuje se za finanční podpory statutárního města Brna a významným způsobem se na ní podílí Dopravní podnik města Brna, který zajišťuje bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.

red


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události