Muzejní noc si letos Brňané vychutnají 19. května

Brno, 14. května  2012 – V sobotu 19. května se uskuteční další Brněnská muzejní noc. Tato stále oblíbenější akce, kdy muzea, galerie a další spřátelené instituce otevírají své dveře po setmění, nabídne svým návštěvníkům i letos bohatý kulturní program a představí pestrou nabídku jednotlivých institucí, kterou lze využít nejen o muzejní noci, ale po celý rok. Některé instituce se letos rozhodly vybírat symbolické vstupné. Program Muzejní noci najdou zájemci na oficiálních stránkách akce www.brnenskamuzejninoc.cz.

Program pro své návštěvníky letos připravuje patnáct brněnských institucí, mezi nimiž si přijde na své opravdu každý. Jen na vás bude, zda si zvolíte prohlídku nově zrekonstruované Hvězdárny a planetária, výstavu v některém z muzeí v Brně a okolí, program v knihovně, prohlídku Brněnského podzemí, koncert v kostele či divadelní představení Národního divadla Brno, které už podruhé nabízí svůj program jako host Brněnské muzejní noci.

I letos se pořadatelé zaměřili ve svých programech na propojení inovace s tradicí, návštěvníci se proto mohou těšit na výklady ve výstavách a expozicích, výtvarné a řemeslné dílny, ale i multimediální performance, jarmarky s historickým zbožím i artefakty, ochutnávky nejrozmanitějších jídel, hudební koncerty či autorská čtení. To vše se uskuteční od 18 hodin až do půlnoci.

Některá z pořádajících muzeí se přitom letos rozhodla vybírat symbolické vstupné, přičemž jeho výši a způsob placení si jednotliví pořadatelé určují sami. „Vynasnažíme se, aby podrobné informace byly dostupné včas pro všechny, kdo si chtějí své muzejní ponocování předem naplánovat, třebas i s ohledem na to, kam budou mít vstup zcela zdarma, kde bude vstupné dobrovolné, nebo bude stát symbolických deset či dvacet korun. Věříme však, že nám milovníci historie, umění a kultury zůstanou věrní," říká Kateřina Tlachová, zástupkyně ředitele Moravské galerie v Brně, která je garantem Brněnské muzejní noci.

muzejni_noc_pruh

 

Jako průvodce nočním muzejním programem návštěvníkům poslouží tištěná programová brožura, která opět nabídne i zvýhodněné vstupenky na výstavy a představení po zbytek roku, oficiální web akce www.brnenskamuzejninoc.cz a facebookové stránky facebook.com/brnenskamuzejninoc. Zde se zájemci dozví nejen podrobný program muzejní noci, ale i souhrnný jízdní řád speciálně vypravovaných linek Dopravního podniku města Brna a najdou mapky pro lepší orientaci. V týdnu před konáním akce bude opět fungovat informační autobus na brněnském náměstí Svobody. Každý návštěvník tak bude mít dostatečný prostor zorganizovat si své putování za uměním podle osobních možností a přání.

Muzejní noc si budou moci lidé vychutnat i v dalších evropských městech, například v Amsterodamu, Paříži, Moskvě ale i desítkách dalších měst, které se pod hlavičkou Evropské moci muzeí také zapojí do tohoto svátku muzeí a galerií.

Brněnská muzejní noc se koná pod záštitou Romana Onderky, primátora statutárního města Brna, Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje, a Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského. Je součástí Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory Ministerstva kultury ČR. Uskutečňuje se za finanční podpory statutárního města Brna a významným způsobem se na ní podílí Dopravní podnik města Brna, který zajišťuje bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.

(red), foto: Archiv MG v Brně


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
17.01. Z mrtvého domu (1928)..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
19.01. 57. ples hotelu International..
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)