Strážníci museli slanit k nemocné důchodkyni zamčené v bytě

Brno, 24. června 2013 - Znepokojená pětačtyřicetiletá žena požádala v neděli večer na tísňové lince strážníky, aby co nejrychleji přijeli do domu v Komárově. "Na hlídku čekala přede dveřmi jednoho z bytů a vysvětlila, že se jí nedaří spojit se sedmašedesátiletou matkou," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem s tím, že na zvonění zevnitř bytu nikdo nereagoval.

"Strážníci tloukli na dveře a zvonili, zevnitř však nepřicházela žádná odezva a z druhé strany zámku byly zasunuté klíče. Navíc zjistili, že důchodkyně, která měla být podle všech předpokladů uvězněná v bytě, mívá závažnější problémy s krevním tlakem," podotknul Ghanem s tím, že hlídka Jednotky operativního zásahu měla obavy o její život, a tak se rozhodla slanit na balkón bytu ze střechy domu. 

Uvnitř bytu policisté nalezli seniorku, která sice byla při vědomí, nemohla se však hýbat ani komunikovat. Protože vše nasvědčovalo tomu, že utrpěla cévní mozkovou příhodu, přivolali strážníci okamžitě záchranáře, kterým zpřístupnili byt. Zdravotníci ženu převezli na vyšetření do nemocnice.

(red)

 


Související články: