Policisté dopadli v Žebětíně Slováka, skrýval se čtyři roky

Brno, 7. ledna 2013 - Po více než čtyřech letech skrývání dopadli policisté v Žebětíně dvaatřicetiletého muže s trvalým pobytem na Slovensku. Soudkyně na něj v prosinci vydala Evropský zatýkací rozkaz. V pondělí to uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Policie-pomahat-a-chranit-KT

"Policisté vypátrali po několika týdnech místo, kde se skrýval. Při místním šetření vyšlo najevo, že muž téměř nevychází z domu. Nikdo z okolí ho neznal. Přesto ho policisté zahlédli v okně. Do Žebětína se v neděli ráno sjelo několik hlídek, od našich kolegů ze Slovenska jsme se totiž dozvěděli, že muž disponuje střelnou zbraní, kterou je připraven použít," uvedl Šváb.

"Hlídky se takticky rozestavily po okolí a byly připraveny na zákrok. Policistům u dveří otevřela příbuzná muže a po vysvětlení situace je dobrovolně vpustila do bytu. Tam se vše obešlo bez donucovacích prostředků," doplnil Šváb s tím, že po pobytu v policejní cele muže čeká eskorta zpět do vlasti.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...