Policie zadržela patnáctiletého mladíka, který utekl z diagnostického ústavu

Brno, 26. července 2012 (MEDIAFAX) - S pouty na rukou skončil v Brně patnáctiletý mladík, který utekl z diagnostického ústavu. Během policejního zákroku se aktivně bránil, uvedla ve čtvrtek mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Policie-dopravni-kontrola-dokladu-KT

Na podezřelého mladíka upozornil policii během noci cestující z tramvaje, který z konverzace pochopil, že je chlapec na útěku z ústavu. "Oznamovatel jej po vystoupení sledoval a upozornil strážníky, kteří mladíka zadrželi v Benešově ulici. Protože kladl aktivní odpor, nasadili mu pouta. Pak jej předali státní policii," řekla Kapitančiková.

Státni policii předali strážníci také devětadvacetiletého muže, který se ve čtvrtek ráno dobýval do stánku s občerstvením. "Po zadržení vyšlo najevo, že je v pátrání," dodala mluvčí.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...