Policie hledá důchodkyni z Brna, která odešla před týdnem z domu

Brno, 7. února 2012 (MEDIAFAX) - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po sedmaosmdesátileté Janě Karpíškové z Brna, o které už týden nikdo neslyšel. Žena odešla z domu a dosud o sobě nepodala žádnou zprávu, řekla v úterý brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. "Pohřešovaná odešla z bydliště prvního února. Je samotářský člověk, který rád chodí do přírody v rámci Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina," uvedla Straková. Podle ní žena netrpí žádnou psychickou nemocí a její zdravotní stav odpovídá jejímu věku.

Policie-pomahat-a-chranit-KT

"Seniorka je 168 centimetrů vysoká, velmi štíhlé postavy. Má šedivé středně dlouhé vlasy a nosívá hnědý kožich, beranici a bílé kozačky. Jakékoliv informace o pohybu nebo pobytu ženy přijmeme na čísle 974 624 482 nebo na tísňové lince 158," uzavřela Straková.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...