Soud bude řešit případ výtržníka, který napadá sousedy a okolí obtěžuje výkaly

Brno, 15. května 2012 (MEDIAFAX) - Městský soud v Brně se bude v úterý zabývat nebezpečným vyhrožováním Jiřího Primy (34), který veřejně proslul jako výkalový výtržník. Před několika týdny v Brně v obchodním centru Špalíček vylil kbelík vlastních exkrementů na schody, páchnoucí sprška přitom zasáhla i jednoho z členů ochranky.

Podle mluvčí brněnského soudu Gabriely Stočkové stojí Prima před soudem zatím pouze kvůli konfliktům se sousedy z domu v Leitnerově ulici 26, kde bydlí. S převážně romskými sousedy se hádá kvůli zápachu na chodbě, údajnému vykrádání sklepa, jednu z žen a její dítě měl dokonce napadnout s velkým hřebíkem v ruce, jako zbraň mu měly posloužit i lať nebo nůžky.

"Schovává nám popelnice, my pak nemáme kam házet odpadky. On má na chodbě spoustu věcí, krabice a všechno možný, na chodbě jsou výkaly po jeho zvířatech," tvrdí Primovi sousedé, kterým muž údajně vyhrožuje, že je všechny podřeže a zabije.

Státní zastupitelství proto Primu obžalovalo z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Kromě sousedského sporu Primovi, který se bude řešit v úterý hodinu po poledni, hrozí Primovi i další trest za výtržnictví kvůli jeho fekálním útokům. "Plně si za svým výkonem stojím a nevylučuji opakování tohoto činu.

Vždy, když přijdu do areálu Velký Špalíček v Brně, tak proti mně zaútočí zaměstnanec či zaměstnanci bezpečnostní služby. Ti napadají jednak můj zevnějšek a jednak mé zavazadlo, v něm je uložená v klidu ležící tichá fena pražského krysaříka," objasnil mailem do deníku Právo důvod sporů Prima.

Soudce Martin Vrbík zahájí přelíčení s Jiřím Primou v úterý hodinu po poledni. "Vynesení rozsudku se nepředpokládá," řekla mluvčí soudu Ganriela Stočková.

Jiří Nováček

Související články:

Komentáře  

 
0 #1 Prima Jiri 2012-05-15 14:34
Jednani soudu bylo odlozeno.Hromada svedku neprisla.Cim to asi bude??Ze by si uvedomili,ze Hitler Cikany neupaloval,jak se tvrdi v obzalobe,kde sem mel vyhrozovat??
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit