Dopravu kolem Mendlova náměstí ochromila voda z prasklého potrubí

Brno, 25. března 2012 (MEDIAFAX) - Prasklé vodovodní potrubí ochromilo v neděli na několik hodin provoz v okolí Mendlova náměstí v Brně. Přilehlá Veletržní ulice se kvůli valící se vodě stala zcela neprůjezdná a havárie vodovodního řadu tak zkomplikovala situaci v důležitém dopravním uzlu v centru města. Podle mluvčí městských strážníků Denisy Kapitančikové vytékající voda podemlela vozovku a ta se tak stala neprůjezdnou.

potrubi

"Vzhledem k tomu, že byla ohrožena bezpečnost a plynulost silničního provozu, museli strážníci odklánět dopravu do Křížkovského ulice," řekla Kapitančiková. Vzhledem k rozsáhlé havárii, kdy voda zaplavila křižovatku Mendlovo náměstí - Křížova - Veletržní, strážníci o věci informovali dispečink Dopravního podniku a také pracovníky vodáren, kteří posléze vodu zastavili.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...