Husovický tunel blokovala hromadná nehoda

Brno, 21. února 2012 (MEDIAFAX) - Špatný technický stav kamionu způsobil v úterý ráno hromadnou nehodu v Husovickém tunelu v Brně. Kvůli srážce sedmi aut byl tunel z obou stran neprůjezdný, řekl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. Nehoda se stala okolo osmé hodiny. "Na místě se srazilo šest osobních vozidel a jeden kamion. Ten do řady aut narazil zezadu. Jeho řidič to vysvětlil tím, že nemohl zabrzdit," upřesnil mluvčí.

Podle něj soudní znalec na místě zjistil, že je nákladní vůz ve špatném technickém stavu a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. "Řidiči jsme uložili kauci ve výši 10 tisíc korun a vozidlo na vlastní náklady odstraní jeho majitel. Věc zároveň postoupíme do správního řízení," sdělil mluvčí.

Nehoda na půl hodiny uzavřela tunel z obou stran. Poté policisté zprůjezdnili trasu směrem na Lesnou. "Kromě vyšetřování jsme také řídili dopravu na objízdné trase. Pro plynulejší provoz jsme nechali vypnout světelnou signalizaci na křižovatce ulic Provazníkova a Merhautova, kde situaci řídil policista," dodal Šváb. V jednom z vozidel se lehce zranil řidič.

Lenka Horáková, foto: HZS ČR

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit