Afghánec potajnu přijel do Brna v nákladním prostoru kamionu

Brno, 15. února 2012 (MEDIAFAX) - Řidič kamionu, který cestoval z Turecka, objevil v nákladovém prostoru v Brně cizince z Afghánistánu, sdělila ve středu krajská policejní mluvčí Petra Vedrová. Policisté přijali oznámení o případu v úterý. "Do areálu firmy v Brně přijel nákladní automobil. Když řidič se skladníkem otevřeli nákladní prostor, zjistili, že se v plastových bednách nachází cizí muž," uvedla Vedrová.

kamion-na-parkovisti

Podle ní muž sdělil, že je z Afghánistánu, ale neměl žádné doklady, jeho totožnost se později potvrdila. Policie se případem nadále zabývá. Během posledních měsíců je to již třetí případ, kdy jihomoravská policie řeší příjezd občanů Afghánistánů do České republiky.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...