V Brně vyteklo z kamionu do kanalizace 1000 litrů nafty

Brno, 3. října 2011 (MEDIAFAX) - Hasiči v pondělí dopoledne likvidovali v Brně masivní únik nafty z kamionu do kanalizace. Vytékající palivo uniklo na vozovku i do kanalizace, sdělil mluvčí jihomoravských záchranářů Jaroslav Haid.

Nafta

Nafta unikla do kanalizace před 8.30 v ulici K terminálu. "V době nehody bylo ve vozidle přes 1200 litrů nafty. Do kanalizace vyteklo 800 litrů paliva, zbytek se podařilo zachytit do nádob a sudů," uvedl Haid.Na místě zasahovaly tři jednotky, které uvědomily také odbor životního prostředí, Českou inspekci životního prostředí a pracovníky Vodovodů a kanalizací. Nedaleko od místa havárie je potok Leskava, který se v Dolních Heršpicích vlévá do řeky Svratky. "Průzkum únik nafty do Leskavy a tím i ohrožení řeky Svratky neprokázal," dodal Haid. Hasiči použili na likvidaci 60 kilogramů sorbentu a místo předali ostatním pracovníkům. Příčinou úniku nafty bylo proražení nádrže při projíždění areálu firmy.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...