Hasiči likvidovali bednu s páchnoucími zkumavkami, patřila univerzitnímu vědci

Brno, 20. října 2011 (MEDIAFAX) - Kuriózní výjezd k zapáchajícím zkumavkám si připsaly v noci na čtvrtek dvě jednotky brněnských hasičů. Do bohunického kampusu v Kamenici vyrazily likvidovat podezřelou bednu - ukázalo se však, že patří jednomu z tamních výzkumníků, řekl operační důstojník hasičů. "Jednotky vyjely k likvidaci podezřelé bedny se zapáchajícími zkumavkami," řekl dispečer. Měření na ionizující záření bylo podle něj negativní.

Vedec-zkumavky

Hasiči zároveň zjistili, že bedna se zkumavkami patří pracovníkovi z výzkumného ústavu Masarykovy univerzity. "Muž se po chvíli na místo nálezu dostavil a bednu převzal," řekl dispečer.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...