Ochlaďte se o prázdninách ve vinném sklípku. Víme, kam zamířit!

Brno, 16. července 2014 - Kde se osvěžit v horních letních dnech, pokud vás už nebaví koupaliště a zahraniční dovolená u moře je také už za vámi? Jedna možnost se nabízí sama – spojte cestování po jižní Moravě s ochutnávkou zdejších vín! Mikulov či Valtice coby města vína zná každý, my jsme se však zaměřili na menší vinařské obce.

vinny sklipek krystof turek

I jejich vinaři mají rozhodně co nabídnout a možná právě v jednom ze tisíců malebných vinných sklípků naleznete víno, které vám učaruje. Kam tedy za vínem v létě vyrazit?  

19. července
·    7. den otevřených sklepů, Hovorany. Začátek v 11.00 hod., bohaté občerstvení, vinný autobus a výborná vína místních vinařů. Od 20.00 hod. akce pokračuje zábavou u cimbálu.
·    Krajem vína 2014, Mikulov, náměstí. Letní putování na kole nebo pěšky po vinařských stezkách Mikulovska.
·    Posezení u cimbálu, Vranovice. Začátek v 19.00 hod., k poslechu a zpěvu zahraje cimbálová muzika. Ochutnávka vín z produkce místních vinařů.
·    Víno a umění, Moravská Nová Ves, sklepní uličky Výmol a Zátiší. Ochutnávka vín ročníku 2013, začátek akce v 19.00 hod. K pokochání připravena menší přehlídka módní tvorby mladé návrhářky a tvůrčí práce malby a kresby mladých umělkyň.

24. července
·    Tour de vinohrad, Mikulčice. Poznávací cyklistický výlet s certifikovaným průvodcem sklepními uličkami Mikulčic, bohatý na nevšední zážitky, spojený s prohlídkou moderního provozu rodinného vinařství, včetně řízené degustace v archivním sklepě.

26. července
·    Božické otevřené sklepy, Božice. Od 15.00 do 21.00 hod., těšit se můžete na ochutnávku vín lokálních vinařů, prohlídku sklepní architektury a hospodářství a také výstavu fotografií.
·    Hodovní otevřené sklepy, Moravská Nová Ves. Menší akce u příležitosti Svatojakubských hodů. Sklepy budou otevřeny od 13.00 do 19.00 hod.
·    Vinařská Benátská noc, Sedlec. Ochutnávka 40 druhů vín, gastronomické speciality, od 16.00 hod. skupina Onkels, ohňostroj, dětské hřiště, vstup zdarma.
·    Zámecká vinařská romance, Jevišovice. Přehlídka vín znojemské vinařské podoblasti. Galerie Rýnských ryzlinků, Pohár Suchého čerta z Jevišovic. Začátek v 17.00 hod.

2. srpna
·    Den otevřených sklepů, Jaroslavice.
·    Den vinařů, Petrov u Hodonína. Společenská zábava s možností ochutnávky vín. Začátek v 15.00 hod,  k tanci i poslechu hraje dechová hudba.
·    Šardické sklepy dokořán, Šardice. Od 11.00 hod. bude otevřeno cca 20 sklepů místních vinařů k volné ochutnávce jejich vín. Akci doprovází zpěvem mužský a ženský sbor. Doprava mezi lokalitami zajištěna. Doprovodný večerní program s hudbou a občerstvením.

9. srpna
·    Festivalové Šidleny, Milotice. Otevřené sklepy během Národopisného festivalu Milotice. Od 10.00 do 18.00 hod.
·    Letní slavnost vína, Dolní Dunajovice. Začátek ve 14.00 hod. V odpolední části za poslechu dechové hudby, prokládaného vystoupením folklórních souborů a zpíváním mužských i ženských sborů. Večer taneční zábava.
·    Noční otevřené sklepy, Moravská Nová Ves. Pěkný večer ve sklepě u vína s vinaři! Můžete se těšit na opékání špekáčků, občerstvení zajištěno. Začátek v 19.00 hod.
·    Vavřinecké putování po sklepech, Hrušovany nad Jevišovkou. Začátek ve 13.00 hod.

16. srpna
·    Otevřené vinné sklepy, Čejč. Otevřeno 24 vinných sklepů, připraveno k ochutnání více jak 200 vzorků vín v době od 11.00 do 18.00 hod. Následuje beseda u cimbálu.

22. srpna
·    Hodové túlání po Pulgárských sklepech, Bulhaty. Od 11:00 do 20:00 hod., vstupné 450 Kč.

23. srpna
·    Letní setkání u vína, Bošovice. Ochutnávka vín z Bošovic a okolí, cimbálová muzika, občerstvení zajištěno. Začátek akce ve 14.00 hod.
·    Víno a burčák z otevřených sklepů, Mikulčice.
·    Zarážání hory pod vrchem Žerotín, Strážnice. Strážničtí hotaři přečtou Horenské právo, k tanci i poslechu bude hrát cimbálová muzika.
·    Zarážání hory, Vlkoš.

Zdroj: NVC


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...