Hotel International nabízí exkluzivní služby

Best Western Premier Hotel International Brno, situovaný v historické části města jen pár kroků od náměstí Svobody, je jedním z nejluxusnějších brněnských hotelů. Velkou předností hotelu je nejen jeho umístění v srdci města a jeho snadná dostupnost, ale také blízkost všech úřadů a společenských i kulturních institucí. Kromě perfektních služeb čekají hosty hotelu také skvělé výhledy na brněnské dominanty – Špilberk a katedrálu svatého Petra a Pavla. Nemalou výhodou hotelu je také vlastní parkoviště a hotelové garáže.

international-01

Hotel byl postaven v roce 1962 a jeho stavba je zapsána do Seznamu kulturních památek České republiky. Architekti se nechali inspirovat architekturou předválečného Bauhausu a zejména tvorbou slavného brazilského architekta Oscara Niemeyera, tvůrce newyorské budovy OSN a hypermoderního konceptu brazilského hlavního města Brasilia. Interiér hotelu je vyzdobený originálními uměleckými díly v takzvaném bruselském avantgardním stylu, který ohromil svět na bruselské světové výstavě v roce 1958. Na architektonickém konceptu, výstavbě, vybavení a výzdobě se podíleli nejlepší čeští architekti šedesátých let minulého století, kteří stáli v čele světových moderních trendů a patřili ke světové architektonické špičce své doby. Díky vlastníkům hotelu Best Western Premier Hotel International Brno byla čistota jeho stylu dodržena i při všech pozdějších úpravách hotelu.

Exekutive Floor – luxus pro náročné

Ve stejném duchu byla zmodernizována poslední dosud nerekonstruovaná část hotelu – desáté patro. Při koncipování tohoto projektu vedení hotelu vycházelo z analýzy trhu, z toho, jak vnímá kvalitu klíčová obchodní, kongresová, top leisure a VIP klientela. Na tomto základě došlo k rozhodnutí přebudovat desáté poschodí na exkluzivní podlaží pro nejnáročnější zákazníky – Exekutive Floor. Jako jediný hotel v Brně tak Best Western Premier Hotel International poskytuje svým nejlepším klientům nadstandardní vybavení s maximálním pohodlím.

international-02

Každý pokoj je řešen jako apartmá nejvyšší kvality. Ty nejmenší mají 42 m2, největší pak je Prezidentské apartmá s 250 m2. Z oken exekutivních pokojů desátého patra je z jedné strany výhled na hrad Špilberk a z druhé na historickou část města s katedrálou svatého Petra a Pavla a s kostelem svatého Jakuba. Kromě vysokého komfortu pokojů mají hosté k dispozici přímo na patře špičkově vybavený Meeting Room pro reprezentační schůzky a po celý den občerstvení v Exekutive Lounge, kde mohou posedět, přečíst si noviny a občerstvovat se alkoholickými i nealkoholickými nápoji a snacky. K dispozici jsou hostům i kompletní sekretářské služby a technické zabezpečení od počítačů a tiskáren po přístupy na internet přes wi-fi nebo pevnou linku. Celé exekutivní patro je uzavřené a střežené a přístup do něj mají jen ubytovaní hosté a jejich návštěvy. Check in a check out zajišťuje recepční přímo na patře. Součástí benefitů je i parkování v garážích a bezplatný vstup do wellness a fitness, k nimž mají hosté z desátého patra privátní výtah.

international-03

Obchodní klientela je nejdůležitější

Klíčovým byznysem Best Western Premier Hotelu International Brno je individuální, zejména obchodní klientela. Služeb hotelu využívají účastníci prestižních akcí a událostí mezinárodního významu, které hostí město Brno. V hotelu se konají zasedání firemních boardů, setkání obchodních partnerů i pracovní snídaně, obědy a večeře. Tento tržní segment byl vývojem trhu dotčen méně než ostatní, naopak zájem o vysoký standard služeb u těchto hostů roste. Proto ve chvíli rozhodování o podobě rekonstrukce poslední části ubytovacího úseku zvolilo vedení hotelu variantu příklonu k co nejvyšší kvalitě. V tomto smyslu je strategie hotelu jasná – nabídnout služby na úrovni, na niž jsou hosté zvyklí v těch nejlepších hotelích. Rozhodnutí bylo podtrženo i tím, že Best Western Premier Hotel International Brno je v Brně jediný, kdo přišel s takovou nabídkou.

Kromě nabízených nadstandardních služeb jsou v hotelu v průběhu celého roku využívány všechny konferenční prostory hotelu. I v době nejsilnější krize hotel v této oblasti nepocítil zásadnější pokles poptávky, která stále vykazuje meziroční nárůsty. Firemní klientela je jednou z nejlepších a v Best Western Premier Hotelu International si jí velmi váží. Odpovídá tomu i vybavenost konferenčních prostor a jejich servis. V hotelu se proto velmi často konají doprovodné akce vládních a státních návštěv, které v Internationalu při svých brněnských pobytech obvykle i nocují. Pro ukončování konferenčních jednání, eventů, mítinků, incentivních a dalších akcí je klienty vyhledáváno také nově zrekonstruované prostředí hotelového Interclubu.

international-04

K tomu nejlepšímu, co Best Western Premier Hotel International poskytuje, patří také vynikající cateringové služby. Špičkový cateringový tým hotelu nabízí své služby při oficiálních i neoficiálních příležitostech. Osvědčil se například při návštěvách papeže Benedikta XVI., britské královny Alžběty II., bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové, knížete Hanse Adama II. a dalších osobností z řad politických špiček a uměleckých a sportovních hvězd.

Další služby hotelu

Restaurace Lucullus 150 míst
Restaurace Plzeňka 100 míst
Lobby bar Siesta 120 míst
Interclub 180 míst
Wellness centrum – bazén se slanou vodou, vířivky, parní, finská a infra sauna, klasické a thajské masáže, solárium.
Fitness centrum – aerobní sály, ricochet, indoor cycling, posilovna.

Hotel International v číslech

Celkový počet pokojů 233
Počet pokojů Business 106
Počet pokojů Premier 93
Počet pokojů Exekutive 15
Počet apartmá 18
Prezidentské apartmá 1
Kongresové sály – pro 263 a 350 osob, propojitelné 2
Konferenční místnosti 7

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...