Hotel International nabízí exkluzivní služby

Best Western Premier Hotel International Brno, situovaný v historické části města jen pár kroků od náměstí Svobody, je jedním z nejluxusnějších brněnských hotelů. Velkou předností hotelu je nejen jeho umístění v srdci města a jeho snadná dostupnost, ale také blízkost všech úřadů a společenských i kulturních institucí. Kromě perfektních služeb čekají hosty hotelu také skvělé výhledy na brněnské dominanty – Špilberk a katedrálu svatého Petra a Pavla. Nemalou výhodou hotelu je také vlastní parkoviště a hotelové garáže.

international-01

Hotel byl postaven v roce 1962 a jeho stavba je zapsána do Seznamu kulturních památek České republiky. Architekti se nechali inspirovat architekturou předválečného Bauhausu a zejména tvorbou slavného brazilského architekta Oscara Niemeyera, tvůrce newyorské budovy OSN a hypermoderního konceptu brazilského hlavního města Brasilia. Interiér hotelu je vyzdobený originálními uměleckými díly v takzvaném bruselském avantgardním stylu, který ohromil svět na bruselské světové výstavě v roce 1958. Na architektonickém konceptu, výstavbě, vybavení a výzdobě se podíleli nejlepší čeští architekti šedesátých let minulého století, kteří stáli v čele světových moderních trendů a patřili ke světové architektonické špičce své doby. Díky vlastníkům hotelu Best Western Premier Hotel International Brno byla čistota jeho stylu dodržena i při všech pozdějších úpravách hotelu.

Exekutive Floor – luxus pro náročné

Ve stejném duchu byla zmodernizována poslední dosud nerekonstruovaná část hotelu – desáté patro. Při koncipování tohoto projektu vedení hotelu vycházelo z analýzy trhu, z toho, jak vnímá kvalitu klíčová obchodní, kongresová, top leisure a VIP klientela. Na tomto základě došlo k rozhodnutí přebudovat desáté poschodí na exkluzivní podlaží pro nejnáročnější zákazníky – Exekutive Floor. Jako jediný hotel v Brně tak Best Western Premier Hotel International poskytuje svým nejlepším klientům nadstandardní vybavení s maximálním pohodlím.

international-02

Každý pokoj je řešen jako apartmá nejvyšší kvality. Ty nejmenší mají 42 m2, největší pak je Prezidentské apartmá s 250 m2. Z oken exekutivních pokojů desátého patra je z jedné strany výhled na hrad Špilberk a z druhé na historickou část města s katedrálou svatého Petra a Pavla a s kostelem svatého Jakuba. Kromě vysokého komfortu pokojů mají hosté k dispozici přímo na patře špičkově vybavený Meeting Room pro reprezentační schůzky a po celý den občerstvení v Exekutive Lounge, kde mohou posedět, přečíst si noviny a občerstvovat se alkoholickými i nealkoholickými nápoji a snacky. K dispozici jsou hostům i kompletní sekretářské služby a technické zabezpečení od počítačů a tiskáren po přístupy na internet přes wi-fi nebo pevnou linku. Celé exekutivní patro je uzavřené a střežené a přístup do něj mají jen ubytovaní hosté a jejich návštěvy. Check in a check out zajišťuje recepční přímo na patře. Součástí benefitů je i parkování v garážích a bezplatný vstup do wellness a fitness, k nimž mají hosté z desátého patra privátní výtah.

international-03

Obchodní klientela je nejdůležitější

Klíčovým byznysem Best Western Premier Hotelu International Brno je individuální, zejména obchodní klientela. Služeb hotelu využívají účastníci prestižních akcí a událostí mezinárodního významu, které hostí město Brno. V hotelu se konají zasedání firemních boardů, setkání obchodních partnerů i pracovní snídaně, obědy a večeře. Tento tržní segment byl vývojem trhu dotčen méně než ostatní, naopak zájem o vysoký standard služeb u těchto hostů roste. Proto ve chvíli rozhodování o podobě rekonstrukce poslední části ubytovacího úseku zvolilo vedení hotelu variantu příklonu k co nejvyšší kvalitě. V tomto smyslu je strategie hotelu jasná – nabídnout služby na úrovni, na niž jsou hosté zvyklí v těch nejlepších hotelích. Rozhodnutí bylo podtrženo i tím, že Best Western Premier Hotel International Brno je v Brně jediný, kdo přišel s takovou nabídkou.

Kromě nabízených nadstandardních služeb jsou v hotelu v průběhu celého roku využívány všechny konferenční prostory hotelu. I v době nejsilnější krize hotel v této oblasti nepocítil zásadnější pokles poptávky, která stále vykazuje meziroční nárůsty. Firemní klientela je jednou z nejlepších a v Best Western Premier Hotelu International si jí velmi váží. Odpovídá tomu i vybavenost konferenčních prostor a jejich servis. V hotelu se proto velmi často konají doprovodné akce vládních a státních návštěv, které v Internationalu při svých brněnských pobytech obvykle i nocují. Pro ukončování konferenčních jednání, eventů, mítinků, incentivních a dalších akcí je klienty vyhledáváno také nově zrekonstruované prostředí hotelového Interclubu.

international-04

K tomu nejlepšímu, co Best Western Premier Hotel International poskytuje, patří také vynikající cateringové služby. Špičkový cateringový tým hotelu nabízí své služby při oficiálních i neoficiálních příležitostech. Osvědčil se například při návštěvách papeže Benedikta XVI., britské královny Alžběty II., bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové, knížete Hanse Adama II. a dalších osobností z řad politických špiček a uměleckých a sportovních hvězd.

Další služby hotelu

Restaurace Lucullus 150 míst
Restaurace Plzeňka 100 míst
Lobby bar Siesta 120 míst
Interclub 180 míst
Wellness centrum – bazén se slanou vodou, vířivky, parní, finská a infra sauna, klasické a thajské masáže, solárium.
Fitness centrum – aerobní sály, ricochet, indoor cycling, posilovna.

Hotel International v číslech

Celkový počet pokojů 233
Počet pokojů Business 106
Počet pokojů Premier 93
Počet pokojů Exekutive 15
Počet apartmá 18
Prezidentské apartmá 1
Kongresové sály – pro 263 a 350 osob, propojitelné 2
Konferenční místnosti 7

Související články: