Spolupráce mezi Brnem a investory úspěšně pokračuje, nově se přidávají dva projekty

Brno, 14. listopadu 2022 - O dva projekty se rozšíří seznam spolupráce mezi městem a soukromými investory, pokud to odsouhlasí zastupitelé. Na jejím základě developeři, kteří stavějí velké bytové projekty, přispívají do fondu, z kterého pak město dofinancovává nezbytnou infrastrukturu, jako jsou školky, školy, komunikace nebo jiná technická infrastruktura. Nyní bude obdobným způsobem město spolupracovat s investory, kteří se chystají revitalizovat areál Obora v Bystrci a vybudovat komunikace a odstavné plochy u obchodů na Halasově náměstí.

podane ruce

„Smlouvy o spolupráci s investory uzavíráme od 1. dubna 2021. Celkem jich je doposud 47. Podle smluv má být vybudováno 5 194 bytů. Město díky spolufinancování z fondu, do kterého přispívají investoři, vybuduje mimo jiné 7třídní školku Západní brána, 9třídní školku na Střední nebo 4třídní školku na Šedově. Zajistíme také zásobovací vodovodní řad pro výstavbu bytového domu Šedova. Investiční příspěvky jsou zahrnuty také do projektové přípravy u dopravních staveb, jako je Jihlavská při Západní bráně nebo bulvár Trnitá,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Aktuálně doporučili brněnští radní zastupitelům schválit smlouvu o spolupráci se dvěma investory. Týká se projektu revitalizace areálu Obora v Bystrci. Zde by měl vzniknout nový hotel a wellness využitelné i pro veřejnost. Modernizací a přestavbou projde také stávající areál autokempu Obora při ulici Rakovecké. V rámci smluv zde vznikne také smíšená stezka pro cyklisty a pěší nebo veřejné osvětlení. Investor přispěje do fondu částkou 3 813 280 korun. Druhým projektem je vybudování komunikace a odstavných ploch u prodejního objektu Halasovo náměstí. Vznikne zde nová účelová komunikace, odstavné a parkovací plochy, chodníky a veřejné osvětlení.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN