Brno otevřelo kreativní hub i pro veřejnost

Brno, 14. září 2021 - Kreativní hub KUMST se v Brně otevírá i pro veřejnost. Koncem minulého týdne totiž začíná celotýdenní KUMST Opening Week. Organizátoři připravili setkání s kreativními profesionály, výstavy, workshopy, koncert a další akce, a to nejen v samotné budově kreativního hubu, ale také na ulici Údolní. „Podobnou akci jsme měli v plánu už minulý rok, ale nakonec jsme ji z pochopitelných důvodů museli posunout až na letošek,“ říká principálka KUMSTu Zdeňka Hubáček Kujová z inovační agentury JIC.

KUMST stav pred rekonstrukci 3

Křest kreativního hubu KUMST proběhl loni na podzim. Od té doby fungoval v pilotním režimu, kdy se do něj stěhovali první nájemníci studií, ateliérů a kanceláří. „Ve ztížených pandemických podmínkách jsme zasídlili první zájemce a zorganizovali i několik menších akcí pro kreativní profesionály z různých oborů. Po roce můžeme konečně zpřístupnit KUMST i veřejnosti,“ raduje se Zdeňka H. Kujová.

Záměr vybudovat v Brně centrum pro kreativní a kulturní průmysly vznikl před více jak deseti lety. Studie, kterou v roce 2014 připravil JIC pro město Brno, následně ukázala, že jen v brněnských firmách spadajících mezi kulturní a kreativní průmysly pracuje přes 20 tisíc lidí. „Jedná se třeba o designéry, architektonická studia, vydavatelství, reklamní agentury, herní vývojáře i hudební průmysl,“ upřesňuje Zdeňka H. Kujová. Zastupitelé se rozhodli dát projektu zelenou. Několik let trvající průtahy a diskuze kolem revitalizace prostor bývalé Káznice na Cejlu nakonec vedly k návrhu projektu kreativního hubu v budově bývalé FAVu na ulici Údolní.

Rozvoj kreativních průmyslů má podporu jak z Jihomoravského kraje, tak města Brna. „O vybudování prostoru, který bude sloužit jako zázemí pro tvůrce z oblasti kreativních průmyslů, usilovalo město Brno řadu let. I proto jsem rád, že ho nyní můžeme otevřít i pro veřejnost a ukázat, jak důležitá práce kreativců je,“ vysvětluje Tomáš Koláčný, 2. náměstek primátorky města Brna.

„Jihomoravský kraj je v rámci České republiky bezesporu tím nejlepším v podpoře inovací. Potřebujeme ale rozvíjet potenciál i v dalších inovačních oblastech. A kreativní hub nám právě teď otevřel úplně nové možnosti. Osobně mám radost z toho, že právě v KUMSTu bude mít sídlo úplně první Herní klastr v České republice,“ říká radní pro vědu, výzkum, inovace a informační technologie Jihomoravského kraje Jiří Hlavenka.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF