Program Prototypuj a ověřuj pomůže zrealizovat inovativní nápady

prototyp 3d tiskBrno, 17. břzena 2021 - Máte skvělý technologický nápad, na jehož vyzkoušení ale vám či vaší firmě chybí peníze? Pak je možná právě pro vás určen program Prototypuj a ověřuj, který podporuje město Brno. Brněnští radní doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit pro něj dotaci ve výši 5 000 000 Kč.

Program Prototypuj a ověřuj vznikl v roce 2020 jako odpověď na chybějící nástroj pro financování rané fáze inovativních projektů technologických firem, zejména projektů ve fázi vývoje a výroby prototypu, včetně nezbytného vývoje a ověření prototypu po stránce technologické i po stránce tržního uplatnění. Zaměřuje se na podporu malých a středních podniků. Loni byl podpořen například systém pro zvýšení bezpečnosti průmyslových strojů společnosti Invanta s. r. o. nebo náramkový detektor pádu osob Bodyguard System pana Martina Dítěte.

„Je správné, že statutární město Brno podporou programu Prototypuj a ověřuj stojí u zrodu nových a napomáhá růstu začínajících technologických společností, které vytváří kvalifikovaná pracovní místa. Osobně jsem rád, že statutární město Brno i tímto projektem naplňuje Regionální inovační strategii a navazuje na tradici podpory inovací, která je v současné nesnadné době tou správnou investicí do budoucí prosperity města,“ uvedl náměstek pro kulturu a informační technologie Tomáš Koláčný.

Program Prototypuj a ověřuj administruje JIC, zájmové sdružení právnických osob. Program byl vybrán mezi příklady dobré praxe zveřejněné agenturou CzechInvest s cílem poskytnout inspiraci dalším městům a regionům. Požadovaná dotace zahrnuje jak náklady na přímou podporu společností, tak náklady na hodnocení projektů experty a režii spojenou s implementací projektu.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN