Program Prototypuj a ověřuj pomůže zrealizovat inovativní nápady

Brno, 17. břzena 2021 - Máte skvělý technologický nápad, na jehož vyzkoušení ale vám či vaší firmě chybí peníze? Pak je možná právě pro vás určen program Prototypuj a ověřuj, který podporuje město Brno. Brněnští radní doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit pro něj dotaci ve výši 5 000 000 Kč.

prototyp 3d tisk

Program Prototypuj a ověřuj vznikl v roce 2020 jako odpověď na chybějící nástroj pro financování rané fáze inovativních projektů technologických firem, zejména projektů ve fázi vývoje a výroby prototypu, včetně nezbytného vývoje a ověření prototypu po stránce technologické i po stránce tržního uplatnění. Zaměřuje se na podporu malých a středních podniků. Loni byl podpořen například systém pro zvýšení bezpečnosti průmyslových strojů společnosti Invanta s. r. o. nebo náramkový detektor pádu osob Bodyguard System pana Martina Dítěte.

„Je správné, že statutární město Brno podporou programu Prototypuj a ověřuj stojí u zrodu nových a napomáhá růstu začínajících technologických společností, které vytváří kvalifikovaná pracovní místa. Osobně jsem rád, že statutární město Brno i tímto projektem naplňuje Regionální inovační strategii a navazuje na tradici podpory inovací, která je v současné nesnadné době tou správnou investicí do budoucí prosperity města,“ uvedl náměstek pro kulturu a informační technologie Tomáš Koláčný.

Program Prototypuj a ověřuj administruje JIC, zájmové sdružení právnických osob. Program byl vybrán mezi příklady dobré praxe zveřejněné agenturou CzechInvest s cílem poskytnout inspiraci dalším městům a regionům. Požadovaná dotace zahrnuje jak náklady na přímou podporu společností, tak náklady na hodnocení projektů experty a režii spojenou s implementací projektu.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...