Brno-střed odloží splatnost nájmů u bytů i nebytových prostor

Brno, 26. března 2020 – Rada městské části Brno-střed schválila změnu termínu splatnosti nájemného u bytů i nebytových prostor například pro podnikání, které má ve správě. Chce tak vyjít vstříc a pomoct nájemcům, kteří se mohou dostat do vážných existenčních problémů, i nájemníkům obecních bytů, aby v případě finančních problémů nepřišli o bydlení.

brno stred ruka

Rada schválila plošnou změnu termínu splatnosti nájemného za nebytové prostory splatného v měsících březen až červen 2020. Jeho zaplacení je možné odsunout až do 31. července 2020. Opatření by mělo pomoci zastavit případné akutní finanční problémy našich nájemců. Dále připravujeme opatření, které by umožnilo prominutí nájemného v případě, že byl nájemce přímo dotčen stávajícími opatřeními v souvislosti s koronavirovou epidemií.

"Chápeme situaci našich nájemců, kteří ze dne na den museli uzavřít své provozovny. Ihned pro ně můžeme udělat to, že jsme odložili splatnost nájemného. To nám dává prostor pro přípravu opatření, které povede k prominutí nájemného u těch, kteří byli přímo dotčeni vyhlášením nouzového stavu a krizových opatření vlády souvisejících s prevencí šíření nákazy koronaviru SARS CoV-2," uvedl starosta městské části Vojtěch Mencl.
Rada městské části Brno-střed také rozhodla o odložení splatnosti nájemného v bytech v její správě pro občany, kteří se z důvodu mimořádných opatření v souvislosti s epidemií koronaviru dostanou do dočasné platební neschopnosti. Jejich žádosti budou vyřizovány přednostně.

"Koronavirus určitě dolehne i na některé domácnosti, karanténa, péče o děti, ukončení pracovního poměru nebo nemocenská zasáhnou do jejich rozpočtů. Musíme se o naše občany postarat, je to naše priorita," doplnil starosta.

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN