Mladí studenti představili inovativní obuv, části boty lze vyměnit

Brno 13. prosince 2019 – Brněnské regionální finále Soutěž & Podnikej, které proběhlo 12. prosince 2019 v prostorách Jihomoravského inovačního centra v Brně, zná svého vítěze. Finále podnikatelské soutěže se zúčastnilo 9 středoškolských týmu z Jihomoravského kraje a ze Slovenska, které se utkaly o hodnotné ceny a postup do republikového finále soutěže. Vítězem se stal projekt bot s vyměnitelnou podrážkou Jebeto, jehož autory jsou Benedikt Šujan, Jeroným Komanec a Tomáš Kratochvíl.

Do čtvrtého ročníku podnikatelské soutěže pro středoškolské studenty se přihlásilo 191 soutěžících. Více než polovina se probojovala až do regionálního finále. Vítězný projekt brněnského finále, start-up Jebeto, je nápadem studentů z Gymnázia Brno. Název projektu Jebeto vznikl složení jmen jeho zakladatelů Jeronýma, Benedikta a Tomáše. Projekt je založený na principu odnímatelných spodků a svršků bot. Díky tomu si je kdykoliv můžete předělat dle potřeb. “Rádi bychom přišli na trh s inovativní obuví, která by nebyla limitována tím, že je svršek boty trvale spojen s její podešví” popisuje nápad jeden z členů týmu, Benedikt Šujan.

Druhé místo vybojovala Kristina Horinková ze Slovenska se svým projektem Asfaltové ihrisko, která chce revitalizovat hřiště v Košicích a proměnit ho na moderní uměleckou plochu. Porotu také zaujali dva mladí studenti s projektem Deale, kteří chtějí usnadnit přeprodej aut formou online platformy. Ta jim díky personalizovaným nabídkám od dealerů ušetří čas i peníze.

Brněnské finále se konalo v prostorách Jihomoravského inovačního centra. Soutěžící obhajovali své projekty před odbornou porotou ve složení Jakub Bůšek (Jihomoravské inovační centrum), Tomáš Jízdný (Rozjízdný) a Denis Sedlák (Air Ventures).

Regionální finále 4. Ročníku programu Soutěž & Podnikej probíhají během prosince v osmi městech po celé České republice. Výherci z regionů se následně utkají 24. 1. 2020 v Praze na republikovém finále především o hlavní cenu soutěže - cestu do Chicaga. Za uplynulé tři ročníky programem prošlo více než 300 středoškolských týmů a úspěšnost soutěžících se rok od roku zvyšuje. “Dáváme středoškolákům šanci reálně si vyzkoušet podnikání za téměř nulového rizika. Provádíme je celým procesem od rešerše trhu, až po tvorbu business plánu a vstup na trh,” popisuje proces zakladatel programu Martin Vítek.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN