Mladí studenti představili inovativní obuv, části boty lze vyměnit

Brno 13. prosince 2019 – Brněnské regionální finále Soutěž & Podnikej, které proběhlo 12. prosince 2019 v prostorách Jihomoravského inovačního centra v Brně, zná svého vítěze. Finále podnikatelské soutěže se zúčastnilo 9 středoškolských týmu z Jihomoravského kraje a ze Slovenska, které se utkaly o hodnotné ceny a postup do republikového finále soutěže. Vítězem se stal projekt bot s vyměnitelnou podrážkou Jebeto, jehož autory jsou Benedikt Šujan, Jeroným Komanec a Tomáš Kratochvíl.

vitezove finale jic

Do čtvrtého ročníku podnikatelské soutěže pro středoškolské studenty se přihlásilo 191 soutěžících. Více než polovina se probojovala až do regionálního finále. Vítězný projekt brněnského finále, start-up Jebeto, je nápadem studentů z Gymnázia Brno. Název projektu Jebeto vznikl složení jmen jeho zakladatelů Jeronýma, Benedikta a Tomáše. Projekt je založený na principu odnímatelných spodků a svršků bot. Díky tomu si je kdykoliv můžete předělat dle potřeb. “Rádi bychom přišli na trh s inovativní obuví, která by nebyla limitována tím, že je svršek boty trvale spojen s její podešví” popisuje nápad jeden z členů týmu, Benedikt Šujan.

Druhé místo vybojovala Kristina Horinková ze Slovenska se svým projektem Asfaltové ihrisko, která chce revitalizovat hřiště v Košicích a proměnit ho na moderní uměleckou plochu. Porotu také zaujali dva mladí studenti s projektem Deale, kteří chtějí usnadnit přeprodej aut formou online platformy. Ta jim díky personalizovaným nabídkám od dealerů ušetří čas i peníze.

Brněnské finále se konalo v prostorách Jihomoravského inovačního centra. Soutěžící obhajovali své projekty před odbornou porotou ve složení Jakub Bůšek (Jihomoravské inovační centrum), Tomáš Jízdný (Rozjízdný) a Denis Sedlák (Air Ventures).

Regionální finále 4. Ročníku programu Soutěž & Podnikej probíhají během prosince v osmi městech po celé České republice. Výherci z regionů se následně utkají 24. 1. 2020 v Praze na republikovém finále především o hlavní cenu soutěže - cestu do Chicaga. Za uplynulé tři ročníky programem prošlo více než 300 středoškolských týmů a úspěšnost soutěžících se rok od roku zvyšuje. “Dáváme středoškolákům šanci reálně si vyzkoušet podnikání za téměř nulového rizika. Provádíme je celým procesem od rešerše trhu, až po tvorbu business plánu a vstup na trh,” popisuje proces zakladatel programu Martin Vítek.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...