Holding Winning Group odkoupil stavební firmu Kaláb

Brno, 23. ledna 2019 – Holding společnosti Winning Group a.s. oznámil akvizici společnosti KALÁB – stavební firma s.r.o. Obě společnosti jsou významnými hráči na stavebním trhu. Svou specializaci na monolitické a strojírenské konstrukce tak skupina Winning Group rozšiřuje o kompletní dodávku staveb. Transakce bude vypořádána do poloviny února 2019.

developer kalab firma stavebni

Společnost Kaláb s ročním obratem půl miliardy korun a 25letou tradicí na českém trhu bude začleněna do stavební divize holdingu Winning Group. Doplní tak zejména aktivity dceřiné společnosti PAMSTAV, která se specializuje na železobetonové monolitické konstrukce. Fúzí obou společností vznikne uskupení dosahující obratu 1 miliardy korun ročně.

„Jsem rád, že se nám podařilo získat do naší skupiny úspěšnou rodinnou firmu. S výhledem na aktivity naší společnosti PAMSTAV s.r.o. specializující se na provádění železobetonových monolitických konstrukcí a obkladačských prací a zároveň společnosti WinningEstate s.r.o. zabývající se developerskými aktivitami, bylo pro nás logickým krokem rozšířit portfolio o generálního dodavatele staveb. Vidíme zde velkou synergii a těšíme se na společnou budoucnost KALÁB – stavební firma a Winning Group,“sdělil Sebastian Wagner, předseda představenstva Winning Group a.s.

Dle vysvětlení jednatele společnosti Kaláb, Tomáše Kalába, se developerské aktivity společnosti za posledních 15 let rozrostly natolik, že by bylo obtížné nadále řídit developerskou i stavební firmu zároveň výhradně členy rodiny Kaláb. Kalábovi se proto rozhodli věnovat se v budoucnu pouze developerským projektům, protože rodinný charakter společnosti je pro ně rozhodujícím kritériem v dalším směřování firmy.

„Těší mě, že jsme ve skupině Winning Group našli stabilního a solidního partnera, který zajistí naší společnosti i nadále úspěšnou budoucnost. Aktivity naší rodiny se budou do budoucna intenzivněji věnovat developerské činnosti, kde vidíme velký potenciál růstu,“ říká Tomáš Kaláb, jednatel KALÁB – stavební firma s.r.o.

Společnosti Winning Group a.s. má dle uzavřené dohody 18 měsíců na přejmenování společnosti tak, aby značka Kaláb zůstala výhradně devizou rodinné společnosti.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...