JIC přijal nové firmy, vyvíjí ochranu majetku i 3D tiskárny

Brno, 22. července 2015 - Jihomoravské inovační centrum přijalo do svého programu JIC MASTER tři nové firmy. Pět vytipovaných uchazečů se představilo 29. června v rámci Výběrového dne porotě. Ta z nich vybrala tři společnosti, které zůstanou na JIC půl roku v intenzivním programu pro firmy a startupy, které chtějí rychle růst a expandovat do zahraničí.

3D tiskarna JIC

Přírůstky v JIC MASTER jsou Edookit, Protect6 a 3Dchilli. Firmy budou pravidelně konzultovat s interními odborníky JIC, k dispozici mají i 40 hodin konzultací s externími experty, místo v coworkingu i výhody od partnerů JIC. Program cílí na fungující firmy s prvními zákazníky. V tom navazuje na nabídku akcelerátorů, které se věnují startupům v rannější fázi.

Edookit je první školní informační systém, který běží i na tabletech a smartphonech. Může fungovat zároveň jako sociální síť školy, integrovaný emailový klient i systém sdílení výukových zdrojů. Šetří tak školám peníze, zkvalitňuje možnosti výuky a více do dění zapojuje rodiče. „Chceme se etablovat jako nejmodernější školní informační systém na českém trhu a připravit se na vstup na zahraniční trhy,“ plánuje díky JIC MASTER Jakub Štěpaník, ředitel Edookit.

Protect6 chrání pomocí QR kódů vlastnictví. Nabízí inteligentní ochranné známky pro kola nebo auta, se kterými se majitelé také snadno dostanou k databázi náhradních dílů, historii vlastníků, údajům o produktu i kontaktu na prodejce. „Do JICu jsme vstoupili, protože má velmi dobré zkušenosti jak s českým, tak i zahraničním trhem, a umí začínajícím firmám pomoci s jejich startem. Našim cílem je poskytnout Evropě první jednotný ochranný systém, který již funguje u nás,“ uvádí Arcvin Babajan, ředitel Protect6.

Zakladatel 3Dchilli Marek Zloch byl první, kdo u nás začal se sériovou výrobou 3D tiskáren. Společnost vyvinula  tichou 3D tiskárnu, která je schopná pracovat s různými materiály. Vyznačuje se inovativním řešením tiskové hlavy, které mimo jiné umožňuje rychlou změnu teploty jednotlivých trysek.  "V programu JIC MASTER se chceme naučit, jak svou práci dělat lépe, jak správně komunikovat se zákazníky a rozšiřovat se na další trhy," uvádí Marek Zloch.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF