JIC zřídí dceřinou společnost, bude investovat do technologických firem

Brno, 3. února 2015 - Jihomoravské inovační centrum (JIC) schválilo na konci loňského roku zřízení dceřiné společnosti JIC INVEST, která bude investovat do začínajících technologických firem spolupracujících s centrem. Rozběhnutí společnosti se plánuje na první polovinu roku 2015, první investice by se měla uskutečnit také v roce 2015.

JIC INVEST jihomoravske inovacni centrum

JIC dosud nabízel firmám půjčky, nyní do nich bude investovat výměnou za podíl ve společnosti. Podporou technologického podnikání se centrum zabývá přes 11 let a za tu dobu jím prošlo přes 200 inovativních firem.

Záměr zřídit investiční fond je dlouhodobě obsažený v Regionální inovační strategii Jihomoravského kraje a JIC se jím zabývá již několik let. „Dosud jsme firmám nabízeli půjčky, nově vzniklá dceřiná společnost nám umožní přejít k investicím. Firmy, které vybereme ke spolupráci v rámci našeho centra, od nás získávají řadu služeb a desítky hodin konzultací. Výměnou za ně bude JIC například držet podíl ve firmě. Úspěšně zhodnocené podíly nám umožní do JIC INVEST dávat nové prostředky pro další začínající technologické firmy,“ prohlásil ředitel JIC Jiří Hudeček.

V počátku může společnost využít zhruba 4,5 milionu korun z volných prostředků JIC. „Pilotní projekt na rok 2015 vyhodnotíme a za kraj jsme připraveni poskytnout další finance, pokud pomohou rozjezdu podnikání v kraji,“ uvedl jihomoravský hejtman Michal Hašek.

V případě JIC INVEST se jedná o druhou dceřinou společnost, kterou JIC zakládá. První byla v roce 2013 Intemac Solutions, která provozuje kompetenční centrum INTEMAC v Kuřimi, centrum nabízí výzkumné a vývojové služby pro strojírenské firmy z oblasti obráběcích strojů.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN