Odstartovala soutěž NEJinovátor Jihomoravského kraje

Brno, 10. září 2014 - Inovace jsou hnacím motorem hospodářského pokroku. Pro firmy znamenají kontinuální růst, pro jejich zákazníky pak kvalitnější a hodnotnější zboží a služby. Inovace jsou klíčem k vyšší produktivitě a k uchování konkurenceschopnosti celé ekonomiky. Jihomoravské firmy teď mají příležitost poměřit síly v práci s inovacemi, porovnat své nápady a získat zpětnou vazbu v soutěži „NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014“.

inovace napad zarovka

Cílem soutěže, jejímž vyhlašovatelem je Unie malých a středních podniků ČR a jež odstartovala v polovině srpna, je najít firmu s nejlepším řízením inovací. „Hodnotit budeme proces, jakým společnosti k inovacím přistupují, tedy to, jak s nimi umí pracovat, jak je dále převedou do praxe a zpeněží,“ přiblížil výkonný tajemník Unie Radan Klos.

Do soutěže se mohly přihlásit všechny malé a střední inovativní firmy libovolného oboru z jižní Moravy. Nominace firem probíhala dvojím způsobem: vhodné inovativní firmy nominovali partneři soutěže, přihlásit svého favorita ale mohla také podnikatelská veřejnost.

Odborná porota vybere 50 nejlepších firem, vítěze určí audit
V první části soutěže, která v současné době probíhá, jsou přihlášené společnosti posouzeny odbornou porotou složenou z předních odborníků na oblast inovací. Ta přihlíží k významným kritériím, jako například jaký význam mají inovační aktivity firmy pro jihomoravský region nebo jaká je úroveň spolupráce s akademickou sférou a výzkumnou infrastrukturou v kraji.

„Podle těchto kritérií porota vybere 50 společností, kterým nabídneme hodnocení tzv. inovačním auditem. Jedná se o mezinárodní metodu, která stanoví silné a slabé stránky inovačního managementu firmy a zmapuje úroveň znalostí a dovedností v oblasti inovací,“ vysvětlil Klos s tím, že inovační poradci, kteří audit provádějí, poskytnou firmám také konkrétní rady ke zlepšení jejich inovačního systému.

Hodnocení porotou a inovační audit potrvá do poloviny listopadu. Vítězové pak budou vyhlášeni na slavnostním večeru, kde budou honorováni jihomoravským hejtmanem. Více o soutěži najdete na webových stránkách nejinovator.cz.

Zdorj: Bic Brno spol. s r.o.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN