ABB otevřela nový závod na komponenty pro velmi vysoké napětí

Brno, 8. července 2014 - Společnost ABB otevřela na konci června v Brně nový výrobní závod na součásti pro velmi vysoké napětí. Zaměstnává kolem 200 lidí a bude součástí globální sítě závodů, které dodávají komponenty pro plynem izolované rozváděče (GIS) ABB. Závod s plochou téměř 12 500 m2 bude zahrnovat konstrukční, montážní a testovací prostory.

abb brno novy zavod velmi vysoke napeti

„Tento výrobní závod rozšíří naši výrobní základnu v České republice. V rámci tohoto rozšíření Česká republika disponuje kvalitními odborníky, což dále zvyšuje naši konkurenceschopnost,“ uvedl Hannu Kasi, generální ředitel ABB Česká republika.

Plynem izolované rozváděče, které se budou v novém závodě vyrábět, se používají jako zařízení pro spínání, ochranu a regulaci toku elektrické energie v přenosových a rozvodných sítích. Společnost je vyvinula v polovině 60. let a dále tuto technologii zdokonaluje a inovuje, v současnosti nabízí kompletní portfolio těchto rozváděčů pro napětí od 72,5 kilovoltu (kV) do 1 200 kV.

Plynem izolované rozváděče zvyšují spolehlivost sítě při minimálních rozměrech, minimálních nákladech na životní cyklus a minimálním dopadu na životní prostředí. Výrobky a služby ABB mají v České republice více než čtyřicetiletou historii. Společnost zde v současné době zaměstnává více než 3 300 lidí v osmi lokalitách.

(red), foto: archiv


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...