ABB otevřela nový závod na komponenty pro velmi vysoké napětí

Brno, 8. července 2014 - Společnost ABB otevřela na konci června v Brně nový výrobní závod na součásti pro velmi vysoké napětí. Zaměstnává kolem 200 lidí a bude součástí globální sítě závodů, které dodávají komponenty pro plynem izolované rozváděče (GIS) ABB. Závod s plochou téměř 12 500 m2 bude zahrnovat konstrukční, montážní a testovací prostory.

abb brno novy zavod velmi vysoke napeti

„Tento výrobní závod rozšíří naši výrobní základnu v České republice. V rámci tohoto rozšíření Česká republika disponuje kvalitními odborníky, což dále zvyšuje naši konkurenceschopnost,“ uvedl Hannu Kasi, generální ředitel ABB Česká republika.

Plynem izolované rozváděče, které se budou v novém závodě vyrábět, se používají jako zařízení pro spínání, ochranu a regulaci toku elektrické energie v přenosových a rozvodných sítích. Společnost je vyvinula v polovině 60. let a dále tuto technologii zdokonaluje a inovuje, v současnosti nabízí kompletní portfolio těchto rozváděčů pro napětí od 72,5 kilovoltu (kV) do 1 200 kV.

Plynem izolované rozváděče zvyšují spolehlivost sítě při minimálních rozměrech, minimálních nákladech na životní cyklus a minimálním dopadu na životní prostředí. Výrobky a služby ABB mají v České republice více než čtyřicetiletou historii. Společnost zde v současné době zaměstnává více než 3 300 lidí v osmi lokalitách.

(red), foto: archiv


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN