Studenti již potřetí posnídají s podnikateli, zvýší tak své šance na pozdější uplatnění

Brno, 19. listopadu 2013 - Ve středu 20. listopadu proběhne v Brně již 3. ročník úspěšného celostátního projektu Studentská obchodní snídaně. Cílem této unikátní akce je připravit žáky středních škol na praktický profesní život, a zvýšit tak jejich šance na pozdější uplatnění na trhu práce. Projekt navazuje na vzdělávací aktivity pořádané ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání.   

ruce podane

Třetí ročník projektu Studentská obchodní snídaně pořádají Gymnázium Globe, s. r. o., Střední škola KNIH, o. p. s., a podnikatelské kluby Business for Breakfast ČR, s. r. o. V rámci této akce budou studenti středních škol soutěžit o titul nejlepší podnikatelský talent. Vítězové budou zároveň odměněni hodnotnými cenami.

„Na samotnou studentskou obchodní snídani se studenti připravují téměř měsíc. Na konci října se zúčastnili náslechové obchodní snídaně v roli pozorovatelů, aby poznali průběh reálného setkání podnikatelského klubu. Poté je čekalo dvoudenní studijní soustředění, na které byli pozváni manažeři, školitelé i couchové. Ti studentům pomáhali zdokonalit prezentační a komunikační dovednosti, jež nyní zužitkují na vlastní obchodní snídani,“ vysvětluje Michal Hrubý, oblastní ředitel Business for Breakfast.

Studenti budou během své obchodní snídaně prezentovat reálné firmy, s jejichž zástupci se předtím několikrát setkali. V rámci těchto osobních setkání poznali danou společnost zblízka, dozvěděli se, jak funguje, a nasáli atmosféru jejího byznysu. Pro obchodní snídani jsou tak vybaveni dostatkem informací, ze kterých sestaví krátkou prezentaci firmy. Toto představení bude hodnoceno odbornou porotou v několika kategoriích, například z hlediska kultivovanosti jazyka, ale i míry invence a přesvědčivosti.

„Účast na studentské obchodní snídani přináší výhody všem zúčastněným. Pro studenty se jedná o způsob, jak zefektivnit svou přípravu na profesní dráhu a jak navázat kontakty se zástupci celé řady firem. Zároveň se touto cestou seznamují s nejaktuálnějšími trendy v oblasti obchodu. Zúčastněným podnikatelům zase studentská obchodní snídaně poskytuje možnost vytipovat podnikatelské talenty mezi dnešními středoškoláky,“ říká Richard Jurečka, manažer celého projektu.

O tom, jak je celý projekt Studentské obchodní snídaně přínosný, velmi dobře vypovídá výsledek z roku 2012. Vítěz loňské soutěže, Jan Zimovčák, který celou akci také moderoval, získal během 2 měsíců po úspěšném završení střední školy zaměstnání svých snů. Ve známé brněnské reklamní agentuře se dostal na pozici, na kterou je obvykle nutná praxe v délce 4 až 5 let.  

Studentská obchodní snídaně se uskuteční ve středu 20. listopadu 2013 od 8:30 v prostorách brněnského hotelu Barceló.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN