Studenti již potřetí posnídají s podnikateli, zvýší tak své šance na pozdější uplatnění

Brno, 19. listopadu 2013 - Ve středu 20. listopadu proběhne v Brně již 3. ročník úspěšného celostátního projektu Studentská obchodní snídaně. Cílem této unikátní akce je připravit žáky středních škol na praktický profesní život, a zvýšit tak jejich šance na pozdější uplatnění na trhu práce. Projekt navazuje na vzdělávací aktivity pořádané ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání.   

ruce podane

Třetí ročník projektu Studentská obchodní snídaně pořádají Gymnázium Globe, s. r. o., Střední škola KNIH, o. p. s., a podnikatelské kluby Business for Breakfast ČR, s. r. o. V rámci této akce budou studenti středních škol soutěžit o titul nejlepší podnikatelský talent. Vítězové budou zároveň odměněni hodnotnými cenami.

„Na samotnou studentskou obchodní snídani se studenti připravují téměř měsíc. Na konci října se zúčastnili náslechové obchodní snídaně v roli pozorovatelů, aby poznali průběh reálného setkání podnikatelského klubu. Poté je čekalo dvoudenní studijní soustředění, na které byli pozváni manažeři, školitelé i couchové. Ti studentům pomáhali zdokonalit prezentační a komunikační dovednosti, jež nyní zužitkují na vlastní obchodní snídani,“ vysvětluje Michal Hrubý, oblastní ředitel Business for Breakfast.

Studenti budou během své obchodní snídaně prezentovat reálné firmy, s jejichž zástupci se předtím několikrát setkali. V rámci těchto osobních setkání poznali danou společnost zblízka, dozvěděli se, jak funguje, a nasáli atmosféru jejího byznysu. Pro obchodní snídani jsou tak vybaveni dostatkem informací, ze kterých sestaví krátkou prezentaci firmy. Toto představení bude hodnoceno odbornou porotou v několika kategoriích, například z hlediska kultivovanosti jazyka, ale i míry invence a přesvědčivosti.

„Účast na studentské obchodní snídani přináší výhody všem zúčastněným. Pro studenty se jedná o způsob, jak zefektivnit svou přípravu na profesní dráhu a jak navázat kontakty se zástupci celé řady firem. Zároveň se touto cestou seznamují s nejaktuálnějšími trendy v oblasti obchodu. Zúčastněným podnikatelům zase studentská obchodní snídaně poskytuje možnost vytipovat podnikatelské talenty mezi dnešními středoškoláky,“ říká Richard Jurečka, manažer celého projektu.

O tom, jak je celý projekt Studentské obchodní snídaně přínosný, velmi dobře vypovídá výsledek z roku 2012. Vítěz loňské soutěže, Jan Zimovčák, který celou akci také moderoval, získal během 2 měsíců po úspěšném završení střední školy zaměstnání svých snů. Ve známé brněnské reklamní agentuře se dostal na pozici, na kterou je obvykle nutná praxe v délce 4 až 5 let.  

Studentská obchodní snídaně se uskuteční ve středu 20. listopadu 2013 od 8:30 v prostorách brněnského hotelu Barceló.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...