Studenti si na MSV vyzkouší, jak vypadá život po škole

Brno, 7. října – Přemýšlet o vlastním podnikání nebo projít pohovorem v personální agentuře. Přesně tyto životní situace si budou moci vyzkoušet studenti na Mezinárodním strojírenském veletrhu. Kariérní show Můj život po škole organizuje Centrum vzdělávání všem (CVV) s přispěním Jihomoravského inovačního centra.

pohovor

„Studentům nabídneme dvě varianty, které je čekají i v reálném životě – buď se nechat zaměstnat, nebo se postavit na vlastní nohy. Personalista provede studenty výběrovým řízením a pohovorem v personální agentuře, uvidí, jak to chodí při hledání práce, jaké lidi firmy hledají a co je čeká v zaměstnání," říká za organizátory Beáta Holá z Centra vzdělávání všem. Personální agentury, které se na kariérní show Můj život po škole budou podílet, se navíc zaměřují na technické profese, po kterých je momentálně na trhu největší poptávka.

Druhou životní cestou pak bude možnost podnikat, Jihomoravské inovační centrum nabídne studentům tři aktivity, které jim mohou už nyní pomoci s budoucím rozjezdem vlastní firmy. Konkrétně se jedná o stáže Erasmus pro mladé podnikatele, podnikatelský klub Startupclub a listopadový workshop StarCube Lite, kde se mohou naučit ověřit si svůj nápad na trhu a udělat průzkum mezi potenciálními zákazníky.O těchto nabídkách se studenti dozví v rámci kariérní show 9. října.

Pro všechny návštěvníky pak budou k dispozici bezplatné desetiminutovky s kariérním poradcem CVV a online databáze s kompletní nabídkou vzdělávacích kurzů pro dospělé v JMK, kterou provozuje CVV.

Kariérní show Můj život po škole proběhne v úterý 8. a ve středu 9. října v pavilonu Z v expozici Jihomoravského kraje. Od 10 a poté od 13 hodin studenti vyzkouší, co je čeká po získání výučního listu nebo maturity – budou žádat o zaměstnání nebo zjistí, jakou podporu mohou získat při zakládání vlastní firmy.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...