IBM je pro studenty nejatraktivnějším zaměstnavatelem na jihu Moravy

Praha/Brno, 7. srpna 2013 – IBM zvítězila v Jihomoravském kraji v průzkumu „The Most Desired Company 2013“. Žebříček sestavila společnost AIESEC na základě odpovědí  více než 300 studentů a studentek brněnských vysokých škol.

programator thumb

IBM v Brně provozuje „Delivery Centre CE Brno“ od roku 2001. Stovky profesionálů desítek národností zde poskytují služby strategického outsourcingu, zejména vzdálenou podporu serverů a aplikací, síťových služeb a podporu koncových klientů. Centrum má více než 800 zákazníků z celého světa, od předních světových bank a telefonních operátorů až po farmaceutické firmy, kterým pomáhá efektivněji pracovat.

„The Most Desired Company“ je tradiční výzkum, který mapuje představy studentů vysokých škol o jejich budoucím zaměstnavateli. Pořádá jej už od roku 1994 organizace AIESEC ve spolupráci s výzkumnou agenturou NEXTUM a projektem Zaměstnavatel roku. Žebříček „The Most Desired Company“ poskytuje univerzitám a firmám cenný pohled do studentských preferencí a očekávání, zejména ohledně jejich budoucí kariéry. V dotazníku studenti volili mimo jiné nejlepší tři zaměstnavatele v Česku a letos poprvé také jednoho nejlepšího v rámci regionu, ve kterém studují. Celkem se výzkumu v březnu a dubnu tohoto roku zúčastnilo 2 077 studentů a studentek.

(red)


Související články: